7.-14. mail 2013 korraldati Liikuvusnädala raames Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi õpilastele esimest korda Koolitee Ussimäng. Mängu eesmärk on (vähemalt) ühe nädala vältel ergutada algkooli lapsi ja nende vanemaid tulema kooli turvaliselt ja keskkonnasõbralikult.
Lapsed armastavad jalgsi käia ja jalgrattaga sõita ning läbi praktika omandavad nad kogemusi liikluses hakkamasaamiseks. Lapse keskkonnateadlikkus on kasulik nii keskkonnale kui õpilaste tervisele. Jätkusuutlike liikumisviiside (jalgsi, ratas, ühistransport jne) kasutamine vähendab autode hulka ja parkimisprobleeme kooli ees ja ümbruses. Kindlasti peavad lapsed rattaga kooli tulles kandma kiivrit, sest ohutult liiklemine on esmatähtis.
Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi koolitee ussimängu tulemused:
I koht: Kõige keskkonnasõbralikuma liikumisviisiga on 4.b klass. Neljanda klassi õpilastest 80,8% tulid kooli, kas jalgsi, jalgrattaga või tõukerattaga.
II koht: 3.a klass, kellest 77.88% tulid kooli jalgsi või ratastega.
III koht: 2.c klass, kus 54% jalgsi või rattaga koolitulijatest on sama tulemus, mis nende klassis tavaliselt igal päeval.
Mängu korraldajatele
Koolitee ussimängu korraldamisel seatakse tavaliselt eesmärigks, et vähemalt 70% õpilasi tuleksid mängu lõppemisel kooli keskkonnasäästlike liikumisviisidega. Täpsemaks mõõtmiseks pannakse enne mängu algust kirja tavaolukord ja mõõdetakse mängu lõpus saavutatud muutust. Mängu võivad toetada lisategevused, näiteks eripreemiate andmine jalgratturitele, kes tulevad kooli erksate riiete või helkurvestiga ning aitavad õpetajatel oma klassi õpilaste koolitulekut loendada. Kindlasti tuleb enne mängu ja selle käigus selgitada õpilastele ohutu liiklemise reegleid ning märgata laste poolt välja toodud ohtlikke nende kooliteel ja kooli ümbruses. Koolitee ussimäng annab õpetajatele hea võimaluse lisada mängulisemas vormis ülesandeid olemasolevale õppekavale.