Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 10.14 kuni ...
Siia koondame laborantide sõnavõtte meedias linna, planeerimise, elustiili ja teiste ruumiteemade kohta, et viia neid spetsialistide ringist välja laiema avalikkuse ette. Head lugemist!
Perioodi september 2015 sissekanded

ARTIKKEL: KUS? MIKS? KUIDAS?

15.sept   | projektis Linnalabor arvab   |   sisestas epp

11. septembri Sirbis kirjutas Kadri Koppel inspireerituna Kalaranna planeeringu vaidlustest Göteborgi näitel sellest, mida linn jõele avamiseks ette võttis ja kuhu jõuda soovib. Ta arutleb selle üle, kas Eesti on linnaruumi kujundamisel piisavalt innovaatiline ja mida peaksime tegema, et Tallinna kirjeldataks kui julget ja innovatsioonilist paika, mille külastamine on kohustuslik.

Artiklit saab täismahus lugeda siit: Kus? Miks? Kuidas? – Kadri Koppel 
 

ARTIKKEL: LOOMINGULISED KOOLIHOOVID MUUDAVAD ÕPPIMISE HUVITAVAKS

05.sept   | projektis Linnalabor arvab   |   sisestas epp

Seoses noorte arhitektuurikonkursiga "Minu unistuste koolihoov" ilmus 2. septembri Õpetajate Lehes artikkel koolihoovidest kui keskkonnast, mis loominguliselt kujundatud ruumina pakuks lastele mitmekülgsemaid õppe- ja liikumisvõimalusi. Kaasates õpilased koolihoovide ümberkavandamisse, saab planeerimisega kaasnevaid tegevusi hõlpsalt ainetundidesse lõimida ja seeläbi õpilaste üldpädevuste arengut toetada.

Artiklit saab täismahus lugeda siit: Siiri Treufeld - Tagasi koolihoovi 
 

ARTIKKEL: KÜSIGE KOOLIHOOVI-IDEID PAREM NOORTELT

02.sept   | projektis Linnalabor arvab   |   sisestas epp

01. septembri Eesti Päevalehes ilmunud artikkel kajastas noorte osalust (linna)ruumi kavandamisel seoses hetkel käimasoleva koolinoorte arhitektuurikonkursiga "Minu unistuste koolihoov". Noorte harimine (linna)ruumi teemal peaks alguse saama juba varakult, sest seeläbi kasvavad oma ümbruskonnas toimuvast huvituvad ja seda suunavad kodanikud. Noored on peagi otsustajate rollis ja ruumiharidus koos varajase kaasamisega loovad eelduse toimiva osalusühiskonna tekkeks.

Artiklit saab täismahus lugeda siit: Epp Vahtramäe: Küsige koolihoovi-ideid parem noortelt 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#