Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 03.14 kuni 01.09.14
Kontaktid: Teele Pehk, Maria Derlõš, Madle Lippus, Vladislav Kopõlkov

Tallinnas on palju aktiivseid naabruskondi, kuid elanikuaktiivsus pole veel paneellinnakutesse üle kandunud. Lasnaidee algatusega läheneme seni pigem passiivsena tuntud Lasnamäele kogukonnaarenduse ja elukeskkonna parandamise kaudu, koondades neist teemadest huvitatud inimesed, vabaühendused, korteriühistud, ettevõtted ja teised osapooled ühte võrgustikku, mis keskenduks lasnamäelaste aktiveerimisele.

Kuuekuulise projekti jooksul intervjueerime lasnamäelaste aktiivsuse tõstmisest huvitatud kodanikuühendusi ja inimesi, korraldatame töötubasid, viime läbi ruumilisi aktsioone ning kajastame tegevusi ja tulemusi eesti, vene ja inglise keeles. Projekti tulemusel tekib loodud võrgustiku konkreetsem tegevuskava lasnamäelaste aktiveerimiseks, tugevneb lasnamäelaste teadlikkus elukeskkonna parandamises osalemisest, suureneb sihtrühmade koostöövalmidus ning tekib kogukonnaarenduse mudel passiivsetele linnaosadele üle Eesti.

Tutvu Lasnaidee tegevusega lähemalt Lasnaidee kodulehel .

Algatust viib ellu Linnalabor partnerluses MTÜga Kontakt. Lasnaideed toetab EMP toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel.


KIRJUTISED

FAILID
Perioodi märts 2014 sissekanded

Lasnaidee algatus kasvatab lasnamäelastes aktiivsust

28.mär   | projektis Lasnaidee   |   sisestas teele

Loogilise jätkuna pealinna aktiivseid naabruskondi võimustanud Linnaidee algatusele suuname nüüd pilgud pigem elanikupassiivsuse poolest tuntud Lasnamäele. Lasnaidee algatusega tahame kohalikest tegijatest, mõtlejatest, ühendustest ja ühistutest moodustada võrgustiku, mille abil lasnamäelastes oma elukeskkonna parandamise vastu huvi tõsta ja ühiselt õueaktsioone läbi viia.

Hetkel kohtume võrgustiku võimalike liikmetega, selgitame oma kavatsusi ja uurime, kuidas iga väikegi algatus või hea idee Lasnamäe elukeskkonna ja kuvandi parandamise töös ära kasutada. 15. aprillil korraldame Lasnaidee võrgustiku ühiskohtumise, kus paneme täpsemalt paika, kellele ja mis piirkonnas algatuse tegevused suunata.

Lasnaideele tuleb ka eesti-, vene- ja inglisekeelne blogi. 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#