Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 01.18 kuni ...

2018. aasta jaanuarist kuni oktoobrini viime koostöös Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga Lasnamäel Raadiku piirkonnas läbi ruumihariduslikke laste-ja noortetegevusi.

2017. aasta oktoobris alustas Tallinn kohalike omavalitsuste koostöögruppide tegevussuunas Lasnamäel, Mustamäel ja Põhja-Tallinnas programmiga, mille raames pakutakse uusi noorsootöö teenuseid, et seeläbi suurendada noorte kaasatust noorsootöösse. Programmi eesmärk on laiendada noorsootöös osalemise võimalusi ja noorte kaasatust noorsootöös piirkondlikul tasandil.

Programmi raames analüüsisid kõik linnaosad piirkonnas olemasolevaid noorsootöö võimalusi, noorte vajadusi ning soove. Selle põhjal püstitati piirkondlikud eesmärgid ning koostati ühine tegevuskava 2018. aasta lõpuni nende eesmärkide saavutamiseks.

Lasnamäel on Raadiku munitsipaalmajade kompleks üks olulisemaid piirkondi, kus on noorte osakaal märkimisväärne ning seega vajadus noortetegevuste järgi suur. Linnalabor on koostöös Raadiku Arendus OÜ tegelenud kogukondlikkuse uurimisega Raadikul alates novembrist 2016. Kujunenud kontaktide võrgustiku ja teadmiste baasil oskame hinnata piirkondlikke (noorte) vajadusi ning pakkuda sobilikke ning kohalikke kõnetavaid tegevusi.

Pakume noortele erinevaid käelisi ja mängulisi tegevusi läbi mille arendavad nad sotsiaalseid oskusi ning õpivad tundma ja märkama oma ümbritsevat keskkonda. Koostöös partneritega keskendume neljale tegevussuunale:

  1. Linnaaiandus (MTÜ Rabarber)

  2. Õuemööbli ehitamine

  3. Ruumihariduslikud loomeülesanded

  4. Arendavad mõttemängud (MTÜ Kabeklubi)

Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondi kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Lähem info programmi kohta siin.
SISSEKANDED

20. jaanuaril toimub esimene "Noorte oma Raadiku" programmi sündmus - Mustakivi maastikumäng

05.jaan   | projektis Noorte oma Raadiku   |   sisestas maria

20.jaanuaril algusega kell 13 toimub Mustakivi maastikumäng, mis on esimene "Noorte oma Raadiku" programmi sündmus.
Maastikumänguga kutsume kõiki kohalike elanikke osalema seiklusrohkes orienteerumismängus kogu perele.

Mängu käigus tuleb leida üles rohkem ja vähem varjatud kohad, tuletada meelde ajalugu ja märgata linnaruumi.

Mäng nõuab osalejatelt tähelepanelikkust, oma ümbruskonda süüvimist ning sealsete võimaluste avastamist. Läbi maastikumängu õpid paremini tundma oma kodupiirkonda ning avastad uusi põnevaid kohti!

Mängus saab osaleda nii üksi kui ka seltskonnaga (sõpradega või pereliikmetega, max 5 inimest). Linnamaastiku läbimist abistab kohapeal etteantav punktide ja vihjetega mänguleht.

Osalemiseks palume end eelregistreerida SIIT.

- Kohapeal saab mänguga liituda ka jooksvalt.
- Osalemine on kõigile tasuta!
- Premeeritakse kõiki osalejaid :)

NB! Riietuda vastavalt ilmale!

KAVA
13:00 Kogunemine ja sissejuhatus Raadiku 8b/1-5 noortetoas
13:30 Mängu stardiaeg (sõltuvalt läbimiskiirusest võib võtta aega kuni 2h)
15:30- 16:00 Mängu lõpp tee ja kommiga (Raadiku 8b/1-5)

Haara kaasa hea tuju ning tule maastikumängule aktiivselt ja mõnusalt aega veetma! Ära unusta oma häid sõpru, peret ja loomulikult naabrit!

Mustakivi maastikumängu korraldab MTÜ Linnalabor koostöös MTÜ Lasnaidee'ga. Maastikumäng on esimene sündmus septembrini toimuvast tegevusprogrammist “Noorte oma Raadiku”.

Lisainfo: maria@linnalabor.ee
 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#