Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 12.16 kuni ...

Kannustatuna Lasnaidee algatusest tegeleme Raadiku elamupiirkonnas sealsete elanike osaluse kasvatamisega. 2008. aastal valminud Raadiku on üks vähestest Tallinna linna tellimusel ehitatud munitsipaalelamupiirkondadest ning elama võivad sinna juhtuda kõik need, kes taotlevad linnalt munitsipaaleluruumi. Selliselt on Raadiku elanikkond üpris kirju, kuid kindlasti nooremapoolne - Raadikule eraldatakse eluruumid eelkõige noortele peredele.

Linnalabori eesmärk on koostöös Raadiku Arendus OÜ ja MTÜ Lasnaidee-ga suunata selle mitmekesise ning sageli piirkonnas suhteliselt lühiajaliselt peatuva elanikkonna tähelepanu ning huvi sealse välieluruumi parendamisele. Kasutades praktilise antropoloogia ja kohaloome meetodeid julgustame elanikke läbi omaalgatuslike ühistegevuste leidma ise sobivaid lahendusi oma elukeskkonna kvaliteedi tõstmiseks.


Foto: Hendrik Osula

2019: 1 2017: 1 2016: 1

Maria Derlõš räägib Co-urbanism konverentsil Raadiku kogukonnatöö kogemusest

22.juul   | projektis Raadiku kohalikkond   |   sisestas maria

Märtsis käis Linnalabori urbanist ja kogukonna koostöö strateeg Maria Derlõš Co-urbanism konverentsil jagamas Raadiku kogukonnatöö kogemust. Ettekannet saab täismahus vaadata YouTube kaudu SIIT.

Co-urbanism konverents on korraldatud Laimis ühenduse poolt, kes tegutseb Leedus Linnalaboriga sarnastel põhimõtetel ja eesmärgiga.

Co-urbanism was launched in 2014 as an open platform for urban practitioners and policy-makers to share the challenges, approaches, and models in participatory urban development. Loe lähemalt konverentsi enda ja 2019. aasta programmi kohta siit. 
 
2019: 1 2017: 1 2016: 1

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#