Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 10.09 kuni 01.04.11
Ruumi tajumise, kasutamise ning kohalikku identiteeti kajastavate väärtuste uuring Kuressaare linna ja Kaarma valla ühisplaneeringu jaoks. Kuressaare linna algatatud üldplaneeringu esmaseks sisendiks on alale jäävate elanike arvamused oma elukeskkonnast. Loodame, et tänu varasele kaasamisele sünnivad lahendused kohaliku kogukonna koosmõtlemise tulemusena ning tõuseb elanike planeerimisalane teadlikkus.

SISSEKANDED

KIRJUTISED

Valmis Kuressaare-Kaarma üldplaneeringu eeluuringu raport

30.mai   | projektis Kuressaare-Kaarma uuring   |   sisestas teele

Valminud on Linnalabori poolt teostatud uuring, mis käsitleb Kuressaare linnaelanike ja Kaarma valla külaelanike väärtusi oma elukeskkonnas. Uuringu tellijaks oli Kuressaare linnavalitsus ning see on sisendiks Kuressaare-Kaarma üldplaneeringu (nimetatud ka kui ühisplaneering) jaoks, mis paneb paika järgmiste aastate ruumilised arengud nimetatud piirkonnas.

Eesti planeerimissüsteemi kontekstis juhtub harva, et enne planeeringulahenduse välja töötamist uuritakse kohalike elanike arvamusi, mistõttu jääb planeeringutes elanike hääl nõrgalt esindatuks. Seega oli selle uuringu kandvaks ideeks kohalikele elanikele rohkem sõnaõigust anda ning tulemus oli igati õigustatud. Linnalabor julgustab planeerijaid ja kohalikke omavalitsusi rohkem tähelepanu pöörama kohalike elanike seisukohtade välja selgitamisele.

Täname kõiki külade esindajaid ning Kuressaare huvirühmade aktiviste, kes aitasid kaasa uuringu teostumisele. Lisaks täname koostööpartnereid - Hannes Koppelit ja Silver Salurit Kuressaare linnavalitsusest, Inna Ligit Kaarma vallavalitsusest, Pille Metspalu ja Tiit Oidjärve Hendrikson & Ko-st, Positiumi ning Eero Raadikut DP-projektist.

Soovime kohalikele elanikele ja planeerijatele edu üldplaneeringu valmimiseks ja elluviimiseks!

Tagasisidet ootame aadressil linnalabor [ät] linnalabor [punkt] ee

Kadri Vaher ja Teele Pehk LINNALABORIST

Uuringuga saab tutvuda SIIN 
uuringuala
 

Kuressaare elanikele: kas sina väljendasid juba arvamust oma elukeskkonna kohta?

20.jaan   | projektis Kuressaare-Kaarma uuring   |   sisestas linnalabor
Jaanuari- ja veebruarikuu jooksul levitame Kuressaare elanike seas elukeskkonda puudutavat küsitlust. Igal kuressaarlasel on võimalik avaldada oma arvamust linnaruumi tajumise ja kasutamise kohta, samuti igapäevase seotuse kohta linnalähedaste küladega. Uuringu tulemusi kasutame Kuressaare linna ja lähialade üldplaneeringus, mis paneb paika järgnevate aastate linnaarengulised suunad füüsilises keskkonnas. Seega palume Sul meie küsimustele vastata, et saaksime teada, kuidas kuressaarlased oma kodulinna kogevad ja kasutavad ning linna arengut tulevikus näevad. Auhinnaks paneme välja elanike arvamusel põhineva planeeringu. Küsimustikku saab internetis täita kuni 11. veebruarini ning see asub SIIN: http://www.dpprojekt.ee/kuressaare/kysitlus/ . Paberkujul küsimustikke on võimalik täita ja tagastada Kultuurikeskuse fuajees või Maxima poes 28. jaanuarini. Aitäh Sinu arvamuse eest!

 
Uuringu e-küsitluse leht
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#