Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 10.09 kuni 01.04.11
Ruumi tajumise, kasutamise ning kohalikku identiteeti kajastavate väärtuste uuring Kuressaare linna ja Kaarma valla ühisplaneeringu jaoks. Kuressaare linna algatatud üldplaneeringu esmaseks sisendiks on alale jäävate elanike arvamused oma elukeskkonnast. Loodame, et tänu varasele kaasamisele sünnivad lahendused kohaliku kogukonna koosmõtlemise tulemusena ning tõuseb elanike planeerimisalane teadlikkus.

SISSEKANDED

KIRJUTISED
Perioodi mai 2010 sissekanded

Valmis Kuressaare-Kaarma üldplaneeringu eeluuringu raport

30.mai   | projektis Kuressaare-Kaarma uuring   |   sisestas teele

Valminud on Linnalabori poolt teostatud uuring, mis käsitleb Kuressaare linnaelanike ja Kaarma valla külaelanike väärtusi oma elukeskkonnas. Uuringu tellijaks oli Kuressaare linnavalitsus ning see on sisendiks Kuressaare-Kaarma üldplaneeringu (nimetatud ka kui ühisplaneering) jaoks, mis paneb paika järgmiste aastate ruumilised arengud nimetatud piirkonnas.

Eesti planeerimissüsteemi kontekstis juhtub harva, et enne planeeringulahenduse välja töötamist uuritakse kohalike elanike arvamusi, mistõttu jääb planeeringutes elanike hääl nõrgalt esindatuks. Seega oli selle uuringu kandvaks ideeks kohalikele elanikele rohkem sõnaõigust anda ning tulemus oli igati õigustatud. Linnalabor julgustab planeerijaid ja kohalikke omavalitsusi rohkem tähelepanu pöörama kohalike elanike seisukohtade välja selgitamisele.

Täname kõiki külade esindajaid ning Kuressaare huvirühmade aktiviste, kes aitasid kaasa uuringu teostumisele. Lisaks täname koostööpartnereid - Hannes Koppelit ja Silver Salurit Kuressaare linnavalitsusest, Inna Ligit Kaarma vallavalitsusest, Pille Metspalu ja Tiit Oidjärve Hendrikson & Ko-st, Positiumi ning Eero Raadikut DP-projektist.

Soovime kohalikele elanikele ja planeerijatele edu üldplaneeringu valmimiseks ja elluviimiseks!

Tagasisidet ootame aadressil linnalabor [ät] linnalabor [punkt] ee

Kadri Vaher ja Teele Pehk LINNALABORIST

Uuringuga saab tutvuda SIIN 
uuringuala
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#