Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 10.10 kuni 01.12.11
Kontaktid: Kadri Vaher, Ulrika Rosenblad, Maarja Saar

Põhja-Tallinna linnaosas asuv Kalamaja piirkond on kujunemas loominguliselt mitmekesiseks linnaruumiliseks keskkonnaks. Juba tänaseks on antud piirkonda või selle lähedusse koondunud mitmeid tõmbekeskusi ning kohtumispaiku loovinimestele ja loomeettevõtlusele – Telliskivi Loomelinnak, Kultuurikatel, kohvik Boheem, Noblesssneri valukoda jpt. Samas on piirkonnal tohutu potentsiaal nii majandusliku aktiivsuse, linnaruumi atraktiivsuse ja sotsiaalse sidususe seisukohalt.

Rahvusvahelise INTERREG IVC projekti „Creative Metropoles – Public Policies and Instruments in Support of Creative Industries“ raames tellitava töö eesmärgiks on kontseptuaalse tegevuskava koostamine Põhja-Tallinna Kalamaja piirkonna strateegiliseks arendamiseks loometegevust (sh loomeettevõtlust) soosivaks piirkonnaks ning selle elluviimine. Lisaks loovamajandusele käsitleb nimetatud uuring ka Põhja-Tallinna linnaruumi fenomeni veidi laiemalt, analüüsides linnaruumilisi aspekte, piirkonna inimesi ning allhoovuseid ja müüte.

Töögrupp: Herkko Labi (Telliskivi Loomelinnak); Maria Hansar (Katel); Karin Tõugu & Aet Ader (b210); Ulrika Rosenblad, Maarja Saar & Kadri Vaher (Linnalabor); Yoko Alender & Priit Juurmann; Margit Argus & Margit Aule (Kaos Arhitektid); Kaarel Nõmmik (kujundaja)

vt ka uuringu gruppi näoraamatus


SISSEKANDED

KIRJUTISED
  • Kogukonnad ja loomepaigad: isetegemise jõud ja tagajärjed - Teele Pehk ja Kadri Vaher, ettekanne Telliskivi loomelinnaku vestlusringi raames 11.04.2010
  • Põhja-Tallinna loomemajanduse uuring (2010), Kadri Vaher, Maarja Saar, Ulrika Rosenblad (Linnalabor), Karin Tõugu jt
Perioodi märts 2011 sissekanded

„Põhja-Tallinna loomemajanduse uuringu" raamatu esitlus ja LIFT-UP! 3

15.mär   | projektis Põhja-Tallinna loomemajanduse uuring   |   sisestas kadri

Millal: 17. märtsil 2011 a. kell 19:00

Kus: März projektiruum

LIFT UP! 3 raames saavad lõpuks avalikuks Põhja-Tallinna loomemajanduse uuringu tulemused. Raamatuid saab kohapeal mõnusas seltskonnas lugeda ning sisukatel teemadel diskuteerida.

 
LU3 flaier
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#