Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 05.14 kuni 01.01.16
Kontaktid: Tauri Tuvikene
See projekti otsib kogukonnaaktivismi Mustamäel. Olgugi, et Mustamäel pole piirkonna tasandil aktiivseid elanikke koondavat organisatsiooni, nagu neid võib leida Põhja-Tallinnast või Nõmmelt, võib julgelt väita, et piirkonnas on palju aktiivseid elanikke, kes Mustamäesse panustavad. Ja mõne sellise teotahtilise mustamäelasega on selle projekti raames ka juba kohtutud. Eesmärgiks on leida üles nii palju selliseid aktiivseid inimesi kui võimalik, nende mõtted ja vaated talletada, neid omavahel kokku viia ja nõndamoodi lõpus oma panus piirkonna eluolu edendamisesse anda.

Projekt esimene osa vältab kolme kuu jooksul kuni juuli lõpuni. Seda rahastab Ida-Euroopa Keelepõhiste Uuringute Keskus (CEELBAS) läbi Suurbritannia doktorantidele suunatud uurimispraktikantide programmi. Projekti läbiviijaks on Tauri Tuvikene, kes on University College Londoni inimgeograafia doktorant.


SISSEKANDED

Algas projekt Mustamäe aktivismist

21.mai   | projektis Mustamäe aktivism   |   sisestas tauri
Algas projekt, mille käigus otsitakse Mustamäe kogukonnaaktivismi. University College Londoni doktorant Tauri Tuvikene viibib maist kuni juulini uurimispraktikal Linnalaboris ning viib projekti raames läbi kohtumisi mustamäelastega, kes on oma piirkonda panustanud. Selliste aktiivsete mustamäelaste hulka kuuluvad nii Mustamäel talgute korraldajad, muude ürituste organiseerijad, aktiivsed korteriühistute juhid kui ka tavalised mustamäelased, kes tunnevad huvi Mustamäe kui asumi vastu. Lisaks kohtutakse projekti raames linnaosavalitsuse töötajatega. Projekti eesmärgiks on luua pilt Mustamäe kogukonnast ning anda sellega põhi kogukonnaaktivismi tärkamiseks Tallinna vanimas paneelelamurajoonis.

 
Talgupäev Mustamäel 3. mail 2014
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#