Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 01.14 kuni ...

Ruumiharidus on interdistsiplinaarne lähenemine, mis kombineerib erinevaid valdkondi nagu näiteks arhitektuur, urbanism, kodanikuaktiivsus ja -osalus, sotsioloogia, antropoloogia, geograafia, kultuuri- uuringud. Ruumihariduse eesmärk on tutvustada erinevaid linnahariduslikke teemasid ja meetodeid ning suunata inimesi pöörama tähelepanu erinevatele ruumi aspektidele, võimaldades neil seeläbi osaleda ruumi loomises.

Ruumiharidusega on seotud mitmed Linnalabori projektid. Varasemalt oleme viinud läbi urbanistika kursuseid (2008-2010a), korraldanud rahvusvahelise õpitoa noortele linnaaktivistidele (2012a), kaardistanud “Ohutu koolitee” projekti raames ohtlikud paigad kooliteedel ja loonud koolidele liikumiskavad (2012-2014a), andnud koostöös Rumeenia partneriga Asociatia Komunitas välja ingliskeelse Urban Pedagogy kogumiku linnahariduse teemadel (2013a), korraldanud Tartu Loodusmajas noorte linnakeskkonnaringi (2013-2014a) ja arhitektuuri töötoa Tallinna Noortenädala raames (2014a). 2014. aastal korraldasime ka esimese koolinoorte arhitektuurikonkursi "Unistuste koolimaja" ja 2015. aastal koolinoorte arhitektuurikonkursi "Minu unistuste koolihoov".


KIRJUTISED
2020: 1 2019: 1 2017: 1 2016: 1 2015: 1 2014: 1 2013: 1

Konkursi töötoad

23.veeb   | projektis RUUMIHARIDUS   |   sisestas epp

Koolivaheajal on suurepärane võimalus saada nii õpilastel kui õpetajatel-juhendajatel osa töötubadest, kus tutvustame konkurssi ning ruumiplaneerimist lähemalt.

Töötoad toimuvad (mõlemad töötoad on sama sisuga):

- 26. veebruaril kell 16.00-17.30 Põhja-Tallinna noortekeskuses Kopli 98, Tallinn (http://ptnk.ee/et/kontakt/)

- 27. veebruaril kell 15.30-17.00 Kesklinna noortekeskuses Raua 23, Tallinn (https://kesklinnanoored.ee)


Vajalik eelregistreerimine! https://forms.gle/cLMwCUGWyYwSsq4P7 
 

Koolinoorte arhitektuurikonkurss

17.dets   | projektis RUUMIHARIDUS   |   sisestas epp

2020. aasta algab Linnalabori jaoks järjekorras kuuenda koolinoorte arhitektuurikonkursiga, mis sel korral ootabnoorte ideid Linnahalli katusemaastikule ja treppidele. Konkursi "Minu unistuste katusemaastik" tähtaeg on 6. aprill (tööde esitamise tähtaeg).

Konkursist ootame osa võtma kõiki 5.-12. klasside õpilasi nii iseseisvalt kui ka õpetaja juhendamisel. Konkursi materjalid ja täpsem info on leitav konkursi kodulehel www.nooredarhitektid.ee ja konkursi Facebooki lehel.


Kontakt: Johanna Pirrus johanna(at)linnalabor.ee ja Epp Vahtramäe epp(at)linnalabor.ee
 
 

Koolinoorte arhitektuurikonkursi näitus Tartu Kaarsillal

18.juun   | projektis RUUMIHARIDUS   |   sisestas epp

2019. aasta koolinoorte arhitektuurikonkurss "Minu unistuste jõeäär", mis otsis ideid Tartu jõeäärsele alale Kaarsillast Delta õppehooneni on jõudnud lõpule ja parimad 12 tööd on kuni 10. juulini üleval Tartus Kaarsillal.

13. juunil toimus õpilaste ja juhendajate auhindamine ja auhinnareisina Emajõe Lodjakoja poolt 1,5 tunnine lodjasõit Emajõel. Konkursi auhinnad panid välja kirjastus Hea Lugu, Postimees Kirjastus, Varrak, Trüki- ja Paberimuuseum ja Lucky Laika. Konkursi korraldamist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn.

Täname kõiki osalejaid ja toetajaid! Ootame näitust külastama! 
Foto: Epp Vahtramäe
 

Koolinoorte arhitektuurikonkurss

06.jaan   | projektis RUUMIHARIDUS   |   sisestas epp

7. jaanuaril saab alguse viies üle-eestiline koolinoorte arhitektuurikonkurss, mis sel korral ootab noorte lahendusi Tartu jõeäärsele alale. Konkurss "Minu unistuste jõeäär" käsitleb lähemalt ala uuest ülikooli hoonest kuni Kaarsillani.

Konkursist ootame osa võtma kõiki 5.-12. klasside õpilasi nii iseseisvalt kui ka õpetaja juhendamisel. Konkursi materjalid ja täpsem info on leitav konkursi kodulehel ja konkursi Facebooki lehel.

Kontakt: Epp Vahtramäe epp(at)linnalabor.ee ja Elo Kiivet elo(at)linnalabor.ee 
 

KOOLINOORTE ARHITEKTUURIKONKURSS 2017

30.aug   | projektis RUUMIHARIDUS   |   sisestas epp

1.septembril kuulutame ametlikult välja neljanda üle-eestilise koolinoorte arhitektuurikonkursi. Kõige esimesel konkursil ootasime ideid koolimaja kohta, seejärel koolihoovi ning eelmisel aastal kodutänava kohta. Sel korral astume tänavalt edasi ja jõuame väljakule. Konkurss “Minu unistuste linnaväljak” keskendub Paide keskväljakule - ootame õpilaste ideid ja mõtteid sellest, milline võiks Paide tähtsaim kohtumispaik välja näha ja milliseid tegevusi pakkuda!

Konkursitööde esitamise tähtaeg on 3.november. Konkursist võib osa võtta nii iseseisvalt kui ka õpetaja juhendamisel. Konkursi materjalid ja täpsem info on leitav konkursi kodulehel.

Kontakt: Epp Vahtramäe epp(at)linnalabor.ee ja Elo Kiivet elo(at)linnalabor.ee 
 
2020: 1 2019: 1 2017: 1 2016: 1 2015: 1 2014: 1 2013: 1

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#