Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 01.16 kuni ...

Ruumiharidus on interdistsiplinaarne lähenemine, mis kombineerib erinevaid valdkondi nagu näiteks arhitektuur, urbanism, kodanikuaktiivsus ja -osalus, sotsioloogia, antropoloogia, geograafia, kultuuri- uuringud. Ruumihariduse eesmärk on tutvustada erinevaid linnahariduslikke teemasid ja meetodeid ning suunata inimesi pöörama tähelepanu erinevatele ruumi aspektidele, võimaldades neil seeläbi osaleda ruumi loomises.

Ruumiharidusega on seotud mitmed Linnalabori projektid. Varasemalt oleme viinud läbi urbanistika kursuseid (2008-2010a), korraldanud rahvusvahelise õpitoa noortele linnaaktivistidele (2012a), kaardistanud “Ohutu koolitee” projekti raames ohtlikud paigad kooliteedel ja loonud koolidele liikumiskavad (2012-2014a), andnud koostöös Rumeenia partneriga Asociatia Komunitas välja ingliskeelse Urban Pedagogy kogumiku linnahariduse teemadel (2013a), korraldanud Tartu Loodusmajas noorte linnakeskkonnaringi (2013-2014a) ja arhitektuuri töötoa Tallinna Noortenädala raames (2014a). 2014. aastal korraldasime ka esimese koolinoorte arhitektuurikonkursi "Unistuste koolimaja" ja 2015. aastal koolinoorte arhitektuurikonkursi "Minu unistuste koolihoov".


KIRJUTISED
Perioodi juuni 2014 sissekanded

Linnalabor projektiga „Noored ruumikujundajad“ Tallinna noortenädalal

30.juun   | projektis RUUMIHARIDUS   |   sisestas epp

8.-12. septembril toimub Rotermanni kvartalis Tallinna Noortenädal „Raamist välja!“, mille eesmärk on julgustada noori ja noortega tegelevaid inimesi mõtlema ja tegutsema laiemalt, väljaspool harjumuspäraseid raame ja ruume.

Tallinna Noortenädala raames korraldab Linnalabor kaks arhitektuuri töötuba noortele. Töötoad leiavad aset 9.-10. septembril Rotermanni kvartalis ning osalema on oodatud kõik Tallinna noored vanuses 12-17 aastat.

Samuti kuulutatakse Tallinna Noortenädala raames välja esimene arhitektuurikonkurss noortele. Arhitektuurikonkursi käigus saavad noored üle Eesti edasi anda oma nägemuse heast linnaruumist. Konkurss on auhinnaline ja suunatud kahele vanusegrupile: 12-14 aastat ja 15-17 aastat.

Lisaks pakutakse Noortenädala raames konsultatsiooni õpetajatele hea ruumi konkursil osalemiseks ja õpilaste juhendamiseks.

Täpsem info konkursi teema ja töötubade kohta augustis.

Linnalabori kontaktid: Siiri Treufeld siiri[at]linnalabor.ee ja Epp Vahtramäe epp[at]linnalabor.ee

Projekti partneriks on Kadri Klementi Arhitektuuri Huvikoolist.

Loe lähemalt Tallinna Noortenädala ametlikult veebilehelt ja Noortenädala Facebooki lehelt.

Projekti toetavad Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ja Eesti Kultuurkapital. 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#