Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 01.16 kuni ...

Ruumiharidus on interdistsiplinaarne lähenemine, mis kombineerib erinevaid valdkondi nagu näiteks arhitektuur, urbanism, kodanikuaktiivsus ja -osalus, sotsioloogia, antropoloogia, geograafia, kultuuri- uuringud. Ruumihariduse eesmärk on tutvustada erinevaid linnahariduslikke teemasid ja meetodeid ning suunata inimesi pöörama tähelepanu erinevatele ruumi aspektidele, võimaldades neil seeläbi osaleda ruumi loomises.

Ruumiharidusega on seotud mitmed Linnalabori projektid. Varasemalt oleme viinud läbi urbanistika kursuseid (2008-2010a), korraldanud rahvusvahelise õpitoa noortele linnaaktivistidele (2012a), kaardistanud “Ohutu koolitee” projekti raames ohtlikud paigad kooliteedel ja loonud koolidele liikumiskavad (2012-2014a), andnud koostöös Rumeenia partneriga Asociatia Komunitas välja ingliskeelse Urban Pedagogy kogumiku linnahariduse teemadel (2013a), korraldanud Tartu Loodusmajas noorte linnakeskkonnaringi (2013-2014a) ja arhitektuuri töötoa Tallinna Noortenädala raames (2014a). 2014. aastal korraldasime ka esimese koolinoorte arhitektuurikonkursi "Unistuste koolimaja" ja 2015. aastal koolinoorte arhitektuurikonkursi "Minu unistuste koolihoov".


KIRJUTISED
Perioodi oktoober 2016 sissekanded

Koolinoorte arhitektuurikonkurss 2016

10.okt   | projektis RUUMIHARIDUS   |   sisestas siiri

Juba kolmandat aastat järjest toimub Linnalabori eestvedamisel üle-eestiline kooliõpilaste arhitektuurikonkurss, mille teema on sel aastal "Minu unistuste kodutänav". Konkursile ootame koolinoorte mõtteid, ettepanekuid ja soove selle kohta, milline on üks tõeliselt hea, inimmõõtmeline ja lapsesõbralik tänavaruum. Konkursitööde tähtaeg on 31. oktoober ning spetsialistidest koosnev zhürii valib välja parimad kahes vanusegrupis (5.-9. klass ja 10.-12. klass).

Parimaid võistlustöid esitletakse 14.-26. novembril toimuval näitusel Kullo lastegaleriis, Kuninga 6, Tallinn.

Konkursist lähemalt: http://nooredarhitektid.ee/

Kontakt: Siiri Treufeld, siiri@linnalabor.ee või Jaak Sova jaak@linnalabor.ee 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#