Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 01.16 kuni ...

Ruumiharidus on interdistsiplinaarne lähenemine, mis kombineerib erinevaid valdkondi nagu näiteks arhitektuur, urbanism, kodanikuaktiivsus ja -osalus, sotsioloogia, antropoloogia, geograafia, kultuuri- uuringud. Ruumihariduse eesmärk on tutvustada erinevaid linnahariduslikke teemasid ja meetodeid ning suunata inimesi pöörama tähelepanu erinevatele ruumi aspektidele, võimaldades neil seeläbi osaleda ruumi loomises.

Ruumiharidusega on seotud mitmed Linnalabori projektid. Varasemalt oleme viinud läbi urbanistika kursuseid (2008-2010a), korraldanud rahvusvahelise õpitoa noortele linnaaktivistidele (2012a), kaardistanud “Ohutu koolitee” projekti raames ohtlikud paigad kooliteedel ja loonud koolidele liikumiskavad (2012-2014a), andnud koostöös Rumeenia partneriga Asociatia Komunitas välja ingliskeelse Urban Pedagogy kogumiku linnahariduse teemadel (2013a), korraldanud Tartu Loodusmajas noorte linnakeskkonnaringi (2013-2014a) ja arhitektuuri töötoa Tallinna Noortenädala raames (2014a). 2014. aastal korraldasime ka esimese koolinoorte arhitektuurikonkursi "Unistuste koolimaja" ja 2015. aastal koolinoorte arhitektuurikonkursi "Minu unistuste koolihoov".


KIRJUTISED
Perioodi juuni 2019 sissekanded

Koolinoorte arhitektuurikonkursi näitus Tartu Kaarsillal

18.juun   | projektis RUUMIHARIDUS   |   sisestas epp

2019. aasta koolinoorte arhitektuurikonkurss "Minu unistuste jõeäär", mis otsis ideid Tartu jõeäärsele alale Kaarsillast Delta õppehooneni on jõudnud lõpule ja parimad 12 tööd on kuni 10. juulini üleval Tartus Kaarsillal.

13. juunil toimus õpilaste ja juhendajate auhindamine ja auhinnareisina Emajõe Lodjakoja poolt 1,5 tunnine lodjasõit Emajõel. Konkursi auhinnad panid välja kirjastus Hea Lugu, Postimees Kirjastus, Varrak, Trüki- ja Paberimuuseum ja Lucky Laika. Konkursi korraldamist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn.

Täname kõiki osalejaid ja toetajaid! Ootame näitust külastama! 
Foto: Epp Vahtramäe
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#