Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 03.15 kuni 01.10.15
Kontaktid: Teele Pehk, Kadri Koppel, Liis Vahter, Eneli Rohtla

Mereääre olemasolu Tallinna kesklinna vahetus läheduses on suur väärtus, mis on täna linna tervikliku arengu ja atraktiivsuse kontekstis alakasutatud ressurss. Kesklinna mereäärt tuleks mõtestada kui pealinna fantastilist, põnevat ja tohutu potentsiaaliga (avalikku) linnaruumi.

Tallinna Kultuurikatla UrbAct II projekti Creative SpIN raames kääris Linnalabor käised üles ning alustas mereääre ideekonkursi kavandamisega. Loodetavasti kujuneb sellest mereääre tulevikule keskenduv partnerlus nii linnaelanike, mereääres paiknevate ettevõtete ja asutuste, maa- ja kinnisvaraomanike ning Tallinna linna vahel.


KIRJUTISED
2016: 1 2015: 1 2

õnneliku mereääre visioonikavand Tallinnale

06.dets   | projektis Tallinna kesklinna mereääre ideekorje   |   sisestas linnalabor

Linnalabor ja Mareldi maastikuarhitektuuribüroo osalesid Tallinna kesklinna mereääre visioneerimise algfaasis ja koostasid visiooniloomeks lähteülesande. Visioonikavand sisaldab mereäärse ruumi arendamise põhimõtteid (kohaloome ja koosloome, vahekasutus jne) ning avatud ja järjepideva visiooniloome jaoks mehhanisme (koostöödisainer, mereääre koalitsioon, juhtrühm jne). Paljuski sai kavand koostatud mereääre ideekonkursi juhendi ideedest kantuna ja 2015. aasta suve ideekorje tulemusi kasutades.

Tutvu meie visioonikavandiga. 
tutvu visioonikavandiga
 

mereääre ideekorje tulemuste esitlus põhja-tallinna valitsuses

05.okt   | projektis Tallinna kesklinna mereääre ideekorje   |   sisestas linnalabor

Septembris 2015 kutsus Põhja-Tallinna valitsus mereääre ideekorje tulemusi esitlema.

See esitlus (pdf) annab hea ülevaate suvise ideekorje saagist ning ideedest, mida saaks kerge vaevaga või pikema planeerimisega ellu viia. Ettekandes on ka inspireerivaid näiteid teistest veelinnadest.


Mereääre ideekorje - uus tööriist linna arendamises - Liis Vahter kirjutab Tallinna kesklinna mereääre ideekorjest, Sirp 2.10.2015 
 

Liis Vahter Sirbis: Ideekorje kui linnaarendamise uus tööriist

04.okt   | projektis Tallinna kesklinna mereääre ideekorje   |   sisestas teele

Mereääre ideekorje korraldaja Liis Vahter kirjutab 2.10 Sirbis ideekorjest kui linnaplaneerimise uuest tööriistast. Ühtlasi selgitab, mis kogutud ideedest edasi saab. Loe artiklit.

 
ujumisbassein ja sillana toimiv platoo Kalasadama basseinis (renderdas Martin McLean)
 

580 ideed Tallinna kesklinna mereääre jaoks tabelis

17.sept   | projektis Tallinna kesklinna mereääre ideekorje   |   sisestas linnalabor

Avalikustame 2015. aasta suvel Tallinna kesklinna kohta kogutud üle 580 idee ühes tabelis. Eesti, vene ja inglise keeles esitatud ideede analüüsimise lihtsustamiseks on ideed kuues tinglikus piirkonnas: Noblessner, Patarei-Lennusadam, Kalasadam, Linnahall, sadam, Pirita (ehk sadamast Russalkani).

Vabandame ebamugava Exceli pärast, kuid vabatahtlik ind sai suve lõppedes otsa, mistõttu ei tekkinudki atraktiivset lõppraportit.

Kasutage ja levitage neid tulemusi, kus ainult vaja!

Meretallinn.ee-l on kõik kogutud ideed üksikult endiselt üleval.Kalaranna romanss ehk kuidas Helsingi ja Saue eeskujul Tallinn merele avada Teele Pehk (Eesti Päevalehe mereääreblogi 02.08.2014)


 
 

mereääre ideekorje tulemuste esitlus 14.09 tab-i klubis

11.sept   | projektis Tallinna kesklinna mereääre ideekorje   |   sisestas teele

Juulis-augustis 2015 kogusime Tallinna kesklinna mereääre jaoks unistavaid ideid ja nüüd tahame ideekorje järeldusi kõigile esitleda. Tulge 14. septembril kella 17.30ks Tallinna Arhitektuuribiennaali klubisse (Arhitektuurikatel, Põhja pst 27a), et saada kiire ülevaade esitatud ideedest ning ideekorje kui formaadi kasutamisest linnaplaneerimises. Heameelega arutame teiega koos, kuidas tallinlasi rohkem mere äärde meelitada ja Kalaranna tarasid edaspidi ennetada.

Hetkel panevad usinad linnalaborandid ideekorje tulemustest kokku tegevuskava kesklinna mereääre aktiveerimiseks. Kõik esitatud 530 ideed on siiani meretallinn.ee kaardil üleval ning vaba ideepangana maaomanikele, arendajatele, tudengitele ja kõigile teistele huvilistele inspiratsiooniallikana kasutada. Vali vaid oma lemmikidee ja aita see teostada!

Ideekorjet aitas korraldada BLRT Grupp ja Tallinna Sadam, moraalseks toetajaks oli Tallinna Linnaplaneerimise Amet. Meretallinn.ee kaardirakenduse pani püsti füüsilise ja digiruumi miksija -stuudio Platvorm ning ideekorje visuaalse poole eest hoolitses Polaar Stuudio. Jäätisega varustas LaMuu.

Ideekorje esitlus Tallinna Arhitektuuribiennaali klubi kavas 
näide meretallinn.ee-s kogutud ideedest
 
2016: 1 2015: 1 2

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#