Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 05.10 kuni ...
Kontaktid: Teele Pehk, Kadri Klementi, Liis Palumets, Sander Tint, Kaija-Luisa Kurik, Kerli Müürisepp

Projekti pikaajaline eesmärk on populariseerida linnauuringuid, et selle kaudu panustada teadmistel ja kaasamisel põhinevasse linnaarengusse, linnaprotsesside paremale mõtestamisele ja linnaelu parandamisele.

Võrgustumisele aitavad kaasa augustis toimuvad urbanistide suvepäevad, aruteluõhtute korraldamine ning urbanistide e-uudiskirja väljaandmine. Uudiskirju saab lugeda Linnakeskusest

Projekti rahastas 2010. aastal Vabaühenduste Fond.

Urbanistide suvepäevi 2014. aastal toetab kultuurkapital ja magusa toob lauale Eesti Pagar.

Eesti Pagar logo

KIRJUTISED
2014: 1 2012: 1 2011: 1 2010: 1 2

urbanistide äkk-suvepäevad 26. ja 27. juulil võsul!

01.juul   | projektis URBANISTIDE VÕRGUSTAMINE   |   sisestas teele

Urbanistide suvepäevad on tagasi! Sedakorda spontaanse rahvusvahelise võrgustumisüritusena merekuurordis Võsul. Plaanis on läti-leedu-eesti-sloveenia-soome urbanistide omavaheline (taas)tutvumine, ideede vahetamine, Võsule värske pilgu andmine ja palju suvist jämmi!

Vaata suvepäevade kava ja detailset infot. Ning pane end ruttu meie sloveenlannast praktikandi juures kirja: zala@linnalabor.ee!

Suvepäevadeks jagab saiu Eesti Pagar. Aitäh! 
meenutus 2011. aastal Kablis toimunud Eesti-Läti urbanistide suvepäevadelt
 

Linnalabor osales Soome Sotsiaalfoorumil

23.apr   | projektis URBANISTIDE VÕRGUSTAMINE   |   sisestas

21. aprillil osales Linnalabor Soome Sotsiaalfoorumil Helsingis. Koos Pixelache'i ja kuulajatega arutasime, kuidas loomeorganisatsioonid aitavad linnaelu muuta ja millal peaksid kogukonnaalgatuste käivitajad projektid kohalikule omavalitsusele üle andma. Kas projektide üleandmine on vajalik?

Sotsiaalfoorum on igal aastal toimuv suurüritus, kus osalevad peamiselt majanduse, sotsiaal- ja poliitika valdkondades tegutsevad valitsusvälised organisatsioonid. Ka sel aastal ulatusid käsitletavad teemad Olkiluoto tuumajaama sulgemisest, kliimapoliitikast eurokriisi ja Occupy Wall Street liikumise tutvustamiseni.

Nathalie Aubert Pixelache'st tutvustas projekti Suomenlinna Money Lab , mille eesmärgiks oli luua tuntud Helsingi turismisaarele oma rahasüsteem, et toetada kohalikke elanikke. Kuigi lõplikku otsust edasisse tegevuse osas ei ole veel tehtud, on Pixelache jõudnud rahatähtede kujundamiseni ja plaanib saata elanikele kokkuvõtte tehtud töödest.

Linnalabori esindajana rääkis Kaur Sarv projektidest, mis on muutnud linnakeskkonda Eestis. Soome kuulajate jaoks olid väga huvipakkuvad Viru tunneli ja Maastikumängu projektid , mis muutsid linnapilti ja võimaldasid Tallinna elanikel omal käel linna avastada. Linnaaiandusest tutvustas Kaur Linnalabori raamatut "Söödav linn" ja rääkis Tallinna kogukonna-aedade mõjust kohalike elanike kaasamisel. Lisaks räägiti planeeringute juhendist ja ohutu koolitee projektist ning nende mõjust tuleviku linnakorraldusele.

Andrew Paterson tutvustas ka Pixelache'i suuremaid projekte sel suvel: Creative Neighbourhood Skills ja Camp Pixelache .

Camp Pixelache’il esineb 11. mail Vinay Gupta, kes tutvustab populaarsete Open Source varjualuste ehitamise võimalusi, mis ei vaja kauakestvat projektijuhtimist, pankade rahastamist või ehitusmäärustega kooskõlastamist. Täpsem info Camp seminari lehel

Pixelache kodulehel on kokkuvõte toimunud arutelust (inglise keeles) ja esinejate slaidid. 
 

MAJA 3/2011 - Linnalabori kaaperdatud number

09.nov   | projektis URBANISTIDE VÕRGUSTAMINE   |   sisestas teele

Septembris hakkasid kohvikutes, pubides ja igasugu üritustel levima arhitektuuriajakirja MAJA logoga vihikud, millesse põimitud tekstidega tutvumiseks tuli kasutada kääre, teravaid küüsi või muid abivahendeid. Oktoobris sai viis erineva sisuga vihikut lõpuks selgituse - tegu oli Linnalabori poolt kaaperdatud ja meie koostööpartneri Kadri Klementi poolt toimetatud numbriga, mis käsitleb kõike, mis majade ümber - keskendudes eeskätt suhtevõrgustikele, ideedele ja töömeetoditele.

Virtuaalselt saab lugeda artiklit Uue demokraatia otsingul, kus Linnalabor usutleb oma Soome hingesugulast, Helsingis paiknevat mõttekoda Demos. Ajakirjanumbrit saab osta kõigist suurematest poodidest ja kioskitest ning arhitektuurimuuseumist. 
kaaperdatud MAJA 3/2011
 

muljetame New Yorgist ja Urban Design Weekist

25.sept   | projektis URBANISTIDE VÕRGUSTAMINE   |   sisestas teele

5. oktoobril kell 18 muljetavad Teele Pehk ja Kadri Klementi baaris TOPS aadressil So(H)o 15 oma reisist New Yorki, kohtumistest inspireerivate inimestega Urban Design Weekil ning linnaruumilistest tähelepanekutest. Näitame pilte ja pakume midagi eht-ameerikalikku. Baarist saab koolat osta.

Tiiserina väike pildikogu Linnalabori albumis ning Neeme Rauale High Line'ilt antud raadiointervjuu (salvestuse 28. minutist).

Sõbrad ja kolleegid, kohtume kolmapäeval! 
(postri kujundas K. Klementi)
 

urbanistide suvepäevad 20.-21. augustil

28.juun   | projektis URBANISTIDE VÕRGUSTAMINE   |   sisestas teele

Eelinfo: urbanistide suvepäevad toimuvad 20.-21. augustil Kabli rannas Pärnumaal. Suvepäevade teemaks on võrgustikud ning kahe päeva jooksul mõtleme peamiselt inglise keeles konkreetsete koostööalgatuste ja -projektide peale. Eesti ja läti urbaniste võtab vastu Lemmeranna puhkeküla .

Täpsem info koos registreerimisega ilmub siia juuli alguses!

Urbanists' summer days will be held on 20th and 21st of August in a beautiful beach resort in Kabli, 50 km from Pärnu towards the Latvian border. The topic of the Estonian-Latvian urbanists' summer days is networks, during the two-day event we will - mainly in English - discuss about specific cooperation ideas and projects. The summer days will take place in the Lemmeranna Guesthouse .

More information along with registration will appear on this site in the beginning of July. 
 
2014: 1 2012: 1 2011: 1 2010: 1 2

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#