Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 12.11 kuni 01.07.12

EST: "Aktivism post-sotsialistlikus linnas" on 2012. aasta suvel Tallinnas toimuv ärksaid urbaniste ja linnahuvilisi koondav rahvusvaheline linnalaager.

Tegemist on nädalase töötoaga, kus kohtuvad linnaaktivistid üle Euroopa, et vahetada kogemusi ja teadmisi ning leida uusi viise avaliku ruumi elavdamiseks. Laagri jooksul tutvutakse Tallinna, Eesti, Euroopa ja maailma viimaste aastate linnaruumi mõjutanud aktivismi-ilmingutega ning luuakse meetodid ja tööriistad jätkuvate sündmuste ning sekkumiste teostamiseks.

Laagrile järgneb rahvusvahelise linnauurijate ja -aktivistide võrgustiku (International Network for Urban Research and Action e INURA) konverents, millest on samuti võimalik osa võtta.

Täpsema info ja kava avalikustame jaanuaris 2012, laagrisse registreerimise avame 1. veebruaril 2012. Laager toimub 14.-20. juunil 2012 Tallinnas.

Laagrit korraldab Linnalabor ning seda rahastab Euroopa elukestva õppe programmi täiskasvanuhariduse alamprogramm Grundtvig. /

/ ENG: ‘Urban Activism in Post-Socialist Cities’ is an international workshop that takes place during 14th - 20th June 2012 in Tallinn, Estonia.

The workshop explores questions and issues of urban activism in post-socialist context, bringing together different people from all over Europe and sharing ideas on how to enliven and make difference in the public space.

During one week time we study the city activism examples in Tallinn, Estonia, Europe and the whole world and elaborate new methods and tools for realizing ongoing events and interventions.

We are expecting 13 motivated participants from different European countries, and local participants.

The workshop is followed by the INURA (International Network for Urban Research and Action) conference.

More information and the programme will be available in January 2012. The application period starts from 1st of February 2012.

The workshop is organized by Linnalabor (Estonian Urban Lab) and it has been funded with the support from the European Commission (European programme for Adult Learning - Grundtvig).


KIRJUTISED
Perioodi juuni 2012 sissekanded

Linnaaktivismi laager 14.-20. juunil Tallinnas

06.juun   | projektis Linnaaktivistide laager / Urban activism workshop   |   sisestas ulrika

Linnalabor kutsub teid osalema linnaaktivistide laagris 14.-20. juunil Tallinnas.

Juuni on Linnalaboris aktiivne kuu: korraldame esimest omataolist rahvusvahelist linnaaktivistide laagrit “Urban Activism in Post-Socialist Cities” ning paar päeva hiljem algab rahvusvaheline INURA konverents (17.-24. juuni), mis samuti on pühendatud aktivismile, rõhuga postsotsialistlikul kontekstil.

14. juunil algavas laagris toimuvad nädala jooksul loengud kohalike aktivistide ja linnauurijate poolt; arutelud erinevate riikide kogemustest linnaaktivismi teemadel ning ekskursioonid aktivismi jälgedes Tallinna erinevatesse linnaosadesse. Järgnevad grupitööd Tallinna piirkondades ning laagri lõpus esitavad osalised INURA konverentsi raames oma nägemusi linnaaktivismi edendamiseks valitud aladel. Täpsema programmiga saab tutvuda projekti kodulehel .Laagrit rahastab Euroopa Komisjoni täiskasvanuhariduse programm Grundtvig.

Laagrisse tuleb neliteist noort neljateistkümnest Euroopa riigist, kelle seas on nii kunstnikke, linnaplaneerijaid kui näiteks meedia- või antropoloogia taustaga inimesi. Riikidest on esindatud Leedu, Slovakkia, Sloveenia, Bulgaaria, Tšehhi, Ungari, Rumeenia, Poola, Saksamaa, Taani, Šveits, Belgia, Soome ja Hispaania.

Laagrist on võimalik osa võtta ka huvilistel Eestist. Osalemine on tasuta, kuid reisi-, majutus- ning toitlustuskulud tuleb endal katta.

Kui sul on huvi veeta nädal aega mõnusas rahvusvahelises seltskonnas ning saada targemaks linnaaktivismi teemadel, siis palun anna sellest märku aadressil ulrika [at] linnalabor.ee hiljemalt 11. juuniks. 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#