Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 10.12 kuni 01.06.14
Kontaktid: Kadri Koppel, Kerli Müürisepp, Regina Viljasaar, Teele Pehk, Kristi Grišakov, Ulla Männi

Saue linn vaatab tulevikku ning soovib arendada praegusest tööstus- ja ärimaast kaasaegse linnakeskuse. Pikas perspektiivis on tegu linnaruumi mitmekesistamise, elava ja aktiivse keskuspiirkonna loomisega.

Linnalabori töö algas 2012. aasta sügisel kaasamiskontseptsiooni väljatöötamisega. Järgneva 1,5 aasta vältel toimus koosplaneerimise protsess, mille iga etapi (töötoa, arutelu vms) kohta avaldame siin leheküljel kokkuvõtte. Konsulteerimistöö tulemusel valmib 2014. aasta juunis Saue linna ja valla elanike, ettevõtjate, linnajuhtide, maaomanike ja teiste huvirühmade ühistöö tulemusel keskusala visioon, mis saab aluseks piirkonna detailplaneeringu koostamisele.


KIRJUTISED
Perioodi aprill 2014 sissekanded

Saue keskusala tuleviku lõpparutelul hääletati visiooni poolt

09.apr   | projektis Saue linnakeskuse projekt   |   sisestas teele

Nii Saue linnavalitsuse esindajad kui ka Linnalabori ja Väikese Vasaku Käe inimesed hingasid peale 5. aprillil toimunud avalikku lõpparutelu kergendatult. Pooleteiseaastane arutelu- ja töötoaralli sai edukalt läbitud ning sauelased võtsid ühisloomena sündinud keskusala visiooni omaks.

Umbes kolmekümne osalejaga arutelul käisime uueneva keskusala 20 teesi koos üle ning käsitlesime rühmatöödes viite olulist planeeringukaardi kihti: parkimist, ligi- ja juurdepääsusid, funktsioone, üldist stiili ja korruselisust, avalikku ruumi. Keskuse visioonikaart sai mõned täiendused juurde, kuid ei midagi radikaalset (kui see parkimise mahutamise nimel tänavapinna kohati kõrgemale tõstmise idee välja arvata).

Loe avaliku arutelu kokkuvõtet Saue uueneva keskuse kodulehel ning 25. aprilli Saue Sõnast (lk 6-7).

Nüüd jätkub töö visioonidokumendi viimistlemisega. Lõplikult esitame keskusala visiooni koos planeeringu lähteülesandega Saue linnavalitsusele juunikuu alguseks. Ja selge on see, et nii mõnigi meist kolib tulevikus Saue linna elama! 
lõplik hääletus visiooni üle - kõik koondusid plusspoolele
 

Saue keskusala visioon 5. aprillil avalikul arutelul

04.apr   | projektis Saue linnakeskuse projekt   |   sisestas teele

Linnalabori ja Väike Vasak Käsi jaoks hakkab Saue linnavalitsuse konsulteerimine uue linnakeskuse visiooni koostamisel lõpule jõudma. 5. aprillil toimub Saue noortekeskuses keskusala visiooni avalik arutelu, kus loodame visioonile sauelaste ja Saue ettevõtjate heakskiidu saada.

    5. APRILLI ARUTELUPÄEVA KAVA
  • 11.15-11.30 tervitus ja põgus ülevaade senisest visioneerimisprotsessist - Saue abilinnapea Jüri Tümanok
  • 11.30-12.15 keskusala planeerimise 20 põhimõtte tutvustus - ruumikonsultandid Kristi Grišakov ja Ulla Männi
  • 12.15-12.30 rühmadesse jagunemise juhendamine
  • 12.30-13.15 rühmatöö viiel teemal (parkimine, avalik ruum, funktsioonid, üldine stiil ja korruselisus, ligi- ja läbipääsud ja liikumisteed)
  • 13.15-14.00 rühmatööde arutelude esitlus sauekeskus.ee abil
  • 14.00-14.20 keskusala visiooni lõplik hääletus
  • 14.20-14.30 edasistest plaanidest - Jüri Tümanok

Peale arutelu täiendame keskusala visiooni ja keskuse planeeringu lähteülesannet ning anname selle juunis Saue linnavalitsusele üle. 
Tule arutama!
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#