Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 10.12 kuni 01.06.14
Kontaktid: Kadri Koppel, Kerli Müürisepp, Regina Viljasaar, Teele Pehk, Kristi Grišakov, Ulla Männi

Saue linn vaatab tulevikku ning soovib arendada praegusest tööstus- ja ärimaast kaasaegse linnakeskuse. Pikas perspektiivis on tegu linnaruumi mitmekesistamise, elava ja aktiivse keskuspiirkonna loomisega.

Linnalabori töö algas 2012. aasta sügisel kaasamiskontseptsiooni väljatöötamisega. Järgneva 1,5 aasta vältel toimus koosplaneerimise protsess, mille iga etapi (töötoa, arutelu vms) kohta avaldame siin leheküljel kokkuvõtte. Konsulteerimistöö tulemusel valmib 2014. aasta juunis Saue linna ja valla elanike, ettevõtjate, linnajuhtide, maaomanike ja teiste huvirühmade ühistöö tulemusel keskusala visioon, mis saab aluseks piirkonna detailplaneeringu koostamisele.


KIRJUTISED
Perioodi juuni 2014 sissekanded

Saue keskusala visioon sai valmis!

09.juun   | projektis Saue linnakeskuse projekt   |   sisestas teele

Linnalabori pooleteiseaastane koostöö Saue linnavalitsusega on päädinud Saue uueneva keskuse visiooniraportiga, mis sai 11. juunil linnavalitsuse heakskiidu. Saue linnavalitsuse algatusel läbisid sauelased, ettevõtjad ja linnavalitsuse töötajad olulise koosloomise protsessi, mis sisaldas ohtralt arvamuste ja ideede kaardistamist, avalikke ja fokusseeritud sihtrühmadega töötubasid, läbirääkimisi ja rollivahetusi, tulevikustsenaariumides lendlemist. Selline paindlik visiooniloome, kus saavutatav eesmärk - keskusala planeeringu lähteülesandeks olev visioon - oli ette teada, ent iga tehtud samm määras järgmised tegevused, on tähtis saavutus uudse linnapoliitika poole liikumisel. Linnalabor koos ruumikonsultantide Kristi Grišakovi ja Ulla Männiga tänab suurepärase koostöö eest Saue linnavalitsust, kus jagub julgust unistada ja katsetada!

Enesekiituseks toome välja vastutänusõnad: "Tänud teile koostöö eest ja tänud kogu abi eest ühisarutelude korraldamisel, selle eripalgeliste mõtete ja soovide kokku miksimise eest. Olete asjatundlikud, loovad ja südamega tegijad." - Jüri Tümanok, Saue abilinnapea

Tutvu Saue keskusala visiooniga (pdf) ning selle lahutamatu kaaslase - keskusala visioonikaardiga (pdf).

Lõppraportis on ära toodud ülevaade töö käigust. Seal mainitud kohtumiste raportid ja ilmunud artiklid koondasime dokumenti "Saue keskusala: kohtumised huvigruppidega ja meediakajastus". 
mine Saue keskuse projekti lehele
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#