Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 04.12 kuni ...

LINNARETKEDE KODULEHEKÜLG

Linnalabor kutsub kõiki linnahuvilisi linnaretkedele Tallinna salajastesse, kuid ka täiesti tavalistesse paikadesse ja tallamata radadele ning püüab juba tuttavale uusi tähendusi anda.

Milline oleks Tallinn, kui kõik plaanid oleks teoks saanud? Aga mis siis, kui ma lähen täna mõnda teist teed pidi? Kas ma tunnen linna, kus ma elan? Tutvustame linnaruumi arengus olulisi nähtusi ja kohti ning ehitame sildu ekspertide ja linnakasutajate vahele. Linn ei ole ainult elamise taust, vaid avatud ja põnev maastik, mille "pinnavormid" meie igapäevaseid liikumismustreid kujundavad. Linnaretked tõstavad linna kasutajate teadlikkust ning pakuvad alternatiive klassikalise turistipilgule.

Kaasaegse linnaruumi teemasid käsitlevaid retki juhivad ekspertidest entusiastid , kes katsetavad koos retkelistega eri liikumisviise, kaardistavad linnaruumis ajalookihte ning viivad retkelised kokku kohalike tegijatega.

Tellitavad linnaretked toimuvad peamiselt järgmistel teemadel: merelinn Tallinn, rohujuure-Tallinn, linnas elamise viisid, elamuarhitektuur, liikuv linn, elu mägedel ja uuselamuelu. Samas saame retki vastavalt tellija huvidele kohandada. Retki viime läbi ettetellimisel, minimaalselt 5-liikmelisele grupile.

Jälgi meie tegevusi ka FACEBOOKIS .

Küsi rohkem infot ja broneeri julgelt: linnaretked@linnalabor.ee

Liitu linnaretkede postiloendiga, et saada esimesena infot järgmiste retkede kohta.

Linnaretkede ettevalmistamist ja nähtavuse suurendamist toetab Eesti Kultuurkapital.

FAILID
2016: 1 2015: 1 2014: 1 2013: 1 2 2012: 1 2 2011: 1

LINNARETKEDE KODULEHEKÜLG

31.dets   | projektis Linnaretked   |   sisestas keiti

Leidsime sussi seest LINNARETKEDE KODULEHEKÜLJE. Selle eest tänud päkapikk Kultuurkapitalile. Sussi vedasid Martin TUUMIK Stuudiost ning Keiti, Sander ja Kerli laborist. 
www.linnalabor.ee/linnaretked
 

Lasnamäe linnaretk

29.nov   | projektis Linnaretked   |   sisestas maria

Vaata Lasnamäe retke pilte Linnaretkede Faceookis .

Kuulus pilt Lasnamäe kiirtrammist, kanali kõrvale kerkinud kõrghoonetest ja viimse sammuni planeeritud elu- ja tööruumist lõi 20. sajandi teisel kolmandikul paljudele visiooni unistuste linnast, tõelisest urbaansusest. Utoopiad pole kunagi täielikult reaalsuseks saanud: Laagna teel ei kihuta tramm ja elamutega külgnevad tühermaad, eesmärgistamata hoovialad ja siin-seal laiutavad üksikud avalikud hooned jutustavad tänaseni poolikutest plaanidest. Kuid milline on Lasnamäe mitmekesisus, modernistliku ideaali 21. sajandi teise kümnendi igapäevaelu?

Linnalabori linnaretk Lasnamäele kutsub kõiki linnahuvilisi 7. detsembril avastama Lasnamäe valitud paiku, lugusid ja inimesi, tutvuma linnaosa lähitulevikuga. Mastaabid on endised, numbrid näitavad, et Lasnamäel elab pea 1/3 tallinlastest ning elanike arv pigem kasvab kui kahaneb. Nõukogudeaegsete kortermajade vahele kerkivad üha uued elamud, supermarketid ja kirik. Kuigi poolikuid plaane täidavad täna poliitilised valikud ja sotsiaalsed probleemid, siis trööstitu linnaosa identiteedi pideva kinnistamise kõrval võiks hoopis küsida, miks Lasnamäel hea elada on. Retkel vaatleme Lasnamäe eripalgelisust basaaril ja kirikus, omaalgatuslikus linnafarmis ja tuleviku golfiväljakul, alteljeekorteris ja industriaalmaastikul koos linnaosaarhitektiga ja grafitikunstnikuga. Retke juhib ajakirjanik ja lasnamäelane Viktoria Ladõnskaja.

Marsruut Lasnamäe linnaosavalitsus, Lindakivi kultuurikeskus, õigeusukirik, Priisle turg, Kärberi tänav, Mustakivi keskus, Tähesaju City, Tondiraba tühermaa, Laagna keskus, Zanzibar, Lasnamäe industriaalmaastik.

Osalustasu 12 eurot tuleb tasuda enne retke, hiljemalt neljapäevaks, 5. detsembriks MTÜ Linnalabori kontole 221053712072 (Swedbank), märksõnaks Lasnamäe + nimi (kelle eest tasud). Retk toimub bussiga. Osalustasu 12 euro sees on bussisõit, esinejate tasud ning nälja- ja janupeletus bussis.

Alustame kell 9:45 Torupilli Selveri parklast. Retke täituvust jälgime pangakontolt. Eelmiste linnaretkede menu arvestades ole kärme maksmisega, sest nõnda reserveerid endale koha bussis. Kohti on retkel 45. Retk kestab, kuni väljas on valge (arvestada ligi 5 h), kavas on ka omal kulul lõunapaus. Kui sotsiaalvõrgustik ei toimi või kui on küsimusi maksmise osas, kirjuta linnaretked@linnalabor.ee. Kiirete küsimuste korral helista +37253570401.

Korraldajatel on õiguse teha muudatusi retke kavas. Linnaretki korraldab MTÜ Linnalabor (www.linnalabor.ee). 
foto autor: Vladislav Kopõlkov
 

Telliskivi linnakuretk: Disainiöö eri

01.okt   | projektis Linnaretked   |   sisestas maria

28. septembril korraldasime koos Telliskivi loomelinnakuga Disainiöö eri linnakuretke . Kui eelnevalt on linnakuretkedel olnud rohkem juttu minevikust ja suurtest tööstuskvartalistest kesklinna lähistel, siis seekord pöörasime tähelepanu disainimeelsetele Telliskivi rentnikele . Retke juhtis loomelinnaku asukas Anne Vetik OÜ Linda Loovteenustest. Avasime enam uksi, küsisime, kuidas ja miks keegi Telliskivisse on sattunud ja milliseid loomepraktikaid viljeletakse. Kõike seda tehti sees ja väljas, Telliskivi koridorides, ruumides, hoovis ning katustel kolades.

Enda tegemisi tutvustasid eritellimusmööbli meistrid Ra Sunist, sisearhitekt ja disainer Elina Steinpilm ja disainibüroo KL Design . Sõna said ka Telliskivi loomelinnaku ideoloogid, kes tutvustasid viimaseid arenguplaane. Retke lõpetasime Kaubalinnaku disaini ja vintage turul.

Fotosid vaata SIIT. 
 

Linnaretked Tallinna Arhitektuuribiennaalil

05.sept   | projektis Linnaretked   |   sisestas keiti

Eile algas Tallinna arhitektuuribiennaal, mis kannab pealkirja “Taaskasutades nõukogude ruumipärandit”. Kuraatorinäitusel Välisministeeriumi kilukarbisaalis on vaatamiseks maketid, installatsioonid, visuaal– ideed tuleviku taaskasutusest. Linnaretkel, mis kuraatorinäitust saadab taaskohtutakse algmaterjaliga, hoonete ja ruumiga 1960.–1980. aastatest, sõjajärgse modernismiga. Lähme hoonetesse, sealhulgas ka korteritesse sisse, arutleme probleemide ja väärtuste üle maja elanikega, näeme, millised ideed ja millisel viisil on juba taaskasutust leidnud. Kokku saadab kuraatorinäitust kaks retke: bussiga retked laupäeval, 7. septembril ning jalutuskäigud pühapäeval, 8. septembril. Retki juhib väga esinduslik koosseis kunstiteadlasi ja arhitektuuriajaloolasi: Mart Kalm, Epp Lankots, Gregor Taul, ja Mihkel Karu. Retked on nii eesti kui inglise keeles.

Laupäeval on võimalik peale bussiekskursiooni pikendada retkepäeva õhtuni. Kuraatorinäituse objekte saatvate retkede kõrval korraldab Linnalabor ka kaks matka (üks eesti-, teine inglise keeles) kesklinnast edela suunas, geomeetriliselt korrapärases Väike-Õismäe asumis. Retki juhivad kaks erinevast põlvkonnast pärit Väike-Õismäe elanikku, kes viivad retkelised Väike-Õismäele iseloomulikele radadele, kohtadesse, mis kannavad nende jaoks väärtust ja võivad olla veidi iganenud Väike-Õismäe idetiteedi uueks alguseks.

Kogu teave, millal mingi retk algab, kust alustatakse, milline on marsruut, mis keeles retkel räägitakse, kes juhib, kas retk on tasuta või mitte leiab Tallinna arhitektuuribiennaali kodulehelt satelliitürituste alt:

TAB 2013 linnaretked eesti keeles

TAB 2013 linnaretked inglise keeles

Olge kärmed kohtade reserveerimisel ja osalustasude maksmisel, neid on piiratud hulk!

Küsimuste korral kirjuta linnaretked@linnalabor.ee või helista +37253570401 
 

Sel laupäeval ja pühapäeval tänavaretked lastele

28.aug   | projektis Linnaretked   |   sisestas keiti

30.08–01.09 muudetakse Tallinnas Mere puiestee Inseneri tänava ja Kanuti tänava vaheline tänavalõik kolmeks päevaks ümber kaasaegseks jalgratturi- ja jalakäijasõbralikuks linnatänavaks.

Tänavaõppe retk on hariv jalutuskäik mööda Mere puiesteed, mille käigus arutame koos kooliealiste retkelistega teede ja tänavate tekkimist, tänapäevaste linnatänavate loomist ning kõigi linnas liikujatega arvestamist. Retk on osa Arhitektide Liidu Noortekogu eestvedavast algatusest "Linnatänava 1:1 makett Mere puiestee näitel".

Retke juhivad Kaur Sarv ja Keiti Kljavin.

Toimumisajad:

31. august ja 1. september

Mõlemal päeval mõlemale eagrupile.

Kell 12:00 I grupp, kell 14:00 (II grupp).

I grupp 7-10 eluaastat

II grupp 11-15 eluaastat

Kohti on mõlemas eagrupis maksimaalselt 30.

Osalustasu 5 eurot tuleb tasuda enne retke, hiljemalt reedeks, 30. augustiks MTÜ Linnalabori kontole 221053712072 (Swedbank), märksõnaks tänavaretk (kuupäev ja kellaaeg, millal osaled) + nimi (kelle eest tasud). Väikseid retkelisi ootab retke lõpus üllatus Maanteeametilt.

Küsimuste korral kirjuta linnaretked@linnalabor.ee või helista +37253570401 
plakat Kaie Kuldkepp
 
2016: 1 2015: 1 2014: 1 2013: 1 2 2012: 1 2 2011: 1

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#