Linnalabor kutsub kõiki linnahuvilisi linnaretkedele Tallinna salajastesse, kuid ka täiesti tavalistesse paikadesse ja tallamata radadele ning püüab juba tuttavale uusi tähendusi anda.
Milline oleks Tallinn, kui kõik plaanid oleks teoks saanud? Aga mis siis, kui ma lähen täna mõnda teist teed pidi? Kas ma tunnen linna, kus ma elan? Tutvustame linnaruumi arengus olulisi nähtusi ja kohti ning ehitame sildu ekspertide ja linnakasutajate vahele. Linn ei ole ainult elamise taust, vaid avatud ja põnev maastik, mille "pinnavormid" meie igapäevaseid liikumismustreid kujundavad. Linnaretked tõstavad linna kasutajate teadlikkust ning pakuvad alternatiive klassikalise turistipilgule.
Kaasaegse linnaruumi teemasid käsitlevaid retki juhivad ekspertidest entusiastid , kes katsetavad koos retkelistega eri liikumisviise, kaardistavad linnaruumis ajalookihte ning viivad retkelised kokku kohalike tegijatega.
Tellitavad linnaretked toimuvad peamiselt järgmistel teemadel: merelinn Tallinn, rohujuure-Tallinn, linnas elamise viisid, elamuarhitektuur, liikuv linn, elu mägedel ja uuselamuelu. Samas saame retki vastavalt tellija huvidele kohandada. Retki viime läbi ettetellimisel, minimaalselt 5-liikmelisele grupile.
Jälgi meie tegevusi ka FACEBOOKIS .
Küsi rohkem infot ja broneeri julgelt: linnaretked@linnalabor.ee
Liitu linnaretkede postiloendiga, et saada esimesena infot järgmiste retkede kohta.
Linnaretkede ettevalmistamist ja nähtavuse suurendamist toetab Eesti Kultuurkapital.Eile algas Tallinna arhitektuuribiennaal, mis kannab pealkirja “Taaskasutades nõukogude ruumipärandit”. Kuraatorinäitusel Välisministeeriumi kilukarbisaalis on vaatamiseks maketid, installatsioonid, visuaal– ideed tuleviku taaskasutusest. Linnaretkel, mis kuraatorinäitust saadab taaskohtutakse algmaterjaliga, hoonete ja ruumiga 1960.–1980. aastatest, sõjajärgse modernismiga. Lähme hoonetesse, sealhulgas ka korteritesse sisse, arutleme probleemide ja väärtuste üle maja elanikega, näeme, millised ideed ja millisel viisil on juba taaskasutust leidnud. Kokku saadab kuraatorinäitust kaks retke: bussiga retked laupäeval, 7. septembril ning jalutuskäigud pühapäeval, 8. septembril. Retki juhib väga esinduslik koosseis kunstiteadlasi ja arhitektuuriajaloolasi: Mart Kalm, Epp Lankots, Gregor Taul, ja Mihkel Karu. Retked on nii eesti kui inglise keeles.
Laupäeval on võimalik peale bussiekskursiooni pikendada retkepäeva õhtuni. Kuraatorinäituse objekte saatvate retkede kõrval korraldab Linnalabor ka kaks matka (üks eesti-, teine inglise keeles) kesklinnast edela suunas, geomeetriliselt korrapärases Väike-Õismäe asumis. Retki juhivad kaks erinevast põlvkonnast pärit Väike-Õismäe elanikku, kes viivad retkelised Väike-Õismäele iseloomulikele radadele, kohtadesse, mis kannavad nende jaoks väärtust ja võivad olla veidi iganenud Väike-Õismäe idetiteedi uueks alguseks.
Kogu teave, millal mingi retk algab, kust alustatakse, milline on marsruut, mis keeles retkel räägitakse, kes juhib, kas retk on tasuta või mitte leiab Tallinna arhitektuuribiennaali kodulehelt satelliitürituste alt:
TAB 2013 linnaretked eesti keeles
TAB 2013 linnaretked inglise keeles
Olge kärmed kohtade reserveerimisel ja osalustasude maksmisel, neid on piiratud hulk!
Küsimuste korral kirjuta linnaretked@linnalabor.ee või helista +37253570401
MTÜ Linnalabor 2009- | Telliskivi 60A, Tallinn / juhatus [ät] linnalabor.ee
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License