Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 04.12 kuni ...

LINNARETKEDE KODULEHEKÜLG

Linnalabor kutsub kõiki linnahuvilisi linnaretkedele Tallinna salajastesse, kuid ka täiesti tavalistesse paikadesse ja tallamata radadele ning püüab juba tuttavale uusi tähendusi anda.

Milline oleks Tallinn, kui kõik plaanid oleks teoks saanud? Aga mis siis, kui ma lähen täna mõnda teist teed pidi? Kas ma tunnen linna, kus ma elan? Tutvustame linnaruumi arengus olulisi nähtusi ja kohti ning ehitame sildu ekspertide ja linnakasutajate vahele. Linn ei ole ainult elamise taust, vaid avatud ja põnev maastik, mille "pinnavormid" meie igapäevaseid liikumismustreid kujundavad. Linnaretked tõstavad linna kasutajate teadlikkust ning pakuvad alternatiive klassikalise turistipilgule.

Kaasaegse linnaruumi teemasid käsitlevaid retki juhivad ekspertidest entusiastid , kes katsetavad koos retkelistega eri liikumisviise, kaardistavad linnaruumis ajalookihte ning viivad retkelised kokku kohalike tegijatega.

Tellitavad linnaretked toimuvad peamiselt järgmistel teemadel: merelinn Tallinn, rohujuure-Tallinn, linnas elamise viisid, elamuarhitektuur, liikuv linn, elu mägedel ja uuselamuelu. Samas saame retki vastavalt tellija huvidele kohandada. Retki viime läbi ettetellimisel, minimaalselt 5-liikmelisele grupile.

Jälgi meie tegevusi ka FACEBOOKIS .

Küsi rohkem infot ja broneeri julgelt: linnaretked@linnalabor.ee

Liitu linnaretkede postiloendiga, et saada esimesena infot järgmiste retkede kohta.

Linnaretkede ettevalmistamist ja nähtavuse suurendamist toetab Eesti Kultuurkapital.

FAILID
Perioodi detsember 2011 sissekanded

Liikuv linn

06.dets   | projektis Linnaretked   |   sisestas kaija-luisa

Kestus: 3 h

Hind: 10 eurot inimese kohta

Kuidas linnas liikuda – kui teadlikud oleme linna autostumisest, saastamisest, keskkonnahoiust? Kui kestlik on praegune elustandard?

Kaasaegse urbanismi üks võtmeteemasid on linnaruumis liikumine: diskussioonid ühistranspordi parandamise ja jalgrattateede rajamise teemadel on iga teadliku tulevikku vaatava linna planeerimise keskmes. Liikuva linna retke käigus uurime, kuidas tallinlane liigub , oleme tunnistajateks hommikustele liiklusummikutele, mille on põhjustanud valglinnastumine. Lisaks vaatleme linna ringteede arengu plaane, parkimisküsimusi. Retke viimases osas sõidame läbi linna trammi ja rongiga, et juhtida tähelepanu Tallinna transpordi võtmküsimustele. 
 

kestev minevik - elu mägedel

06.dets   | projektis Linnaretked   |   sisestas kaija-luisa

Kestus: 3 h

Hind: 10 eurot inimese kohta

Teekond: retk Lasnamäele või Mustamäele ja Õismäele

Eestlastel on kindel side paneelelamueluga – kui me just ühes ise üles ei kasvanud, siis elavad paneelikas meie sugulased või sõbrad.

Kakskümmend aastat taasiseseisvumisest on piisav distants, et kriitiliselt vaadelda nõukogude modernistlikku pärandit Tallinna linnaruumis.

Nõukogude elamuehituse eesmärgiks oli eluruumide puuduse vähendamine. See tähendas tohutute korterelamutega piirkondade rajamist ajakohases stiilis - hiliste 1940ndate ja varajaste 1950ndate stalinismi võib vaadelda Pelgurannas, nõukogude modernismi 1960ndatest ja 1970ndatest Mustamäel ja Väike-Õismäel. Nende arengute mõjudel on kujunenud Tallinna tänane elukeskkond. Retkel käsitleme nõukogude pärandit Tallinnas üldiselt, kuid uurime ka potentsiaalseid tulvikustsnaariume. 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#