Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 04.12 kuni ...

LINNARETKEDE KODULEHEKÜLG

Linnalabor kutsub kõiki linnahuvilisi linnaretkedele Tallinna salajastesse, kuid ka täiesti tavalistesse paikadesse ja tallamata radadele ning püüab juba tuttavale uusi tähendusi anda.

Milline oleks Tallinn, kui kõik plaanid oleks teoks saanud? Aga mis siis, kui ma lähen täna mõnda teist teed pidi? Kas ma tunnen linna, kus ma elan? Tutvustame linnaruumi arengus olulisi nähtusi ja kohti ning ehitame sildu ekspertide ja linnakasutajate vahele. Linn ei ole ainult elamise taust, vaid avatud ja põnev maastik, mille "pinnavormid" meie igapäevaseid liikumismustreid kujundavad. Linnaretked tõstavad linna kasutajate teadlikkust ning pakuvad alternatiive klassikalise turistipilgule.

Kaasaegse linnaruumi teemasid käsitlevaid retki juhivad ekspertidest entusiastid , kes katsetavad koos retkelistega eri liikumisviise, kaardistavad linnaruumis ajalookihte ning viivad retkelised kokku kohalike tegijatega.

Tellitavad linnaretked toimuvad peamiselt järgmistel teemadel: merelinn Tallinn, rohujuure-Tallinn, linnas elamise viisid, elamuarhitektuur, liikuv linn, elu mägedel ja uuselamuelu. Samas saame retki vastavalt tellija huvidele kohandada. Retki viime läbi ettetellimisel, minimaalselt 5-liikmelisele grupile.

Jälgi meie tegevusi ka FACEBOOKIS .

Küsi rohkem infot ja broneeri julgelt: linnaretked@linnalabor.ee

Liitu linnaretkede postiloendiga, et saada esimesena infot järgmiste retkede kohta.

Linnaretkede ettevalmistamist ja nähtavuse suurendamist toetab Eesti Kultuurkapital.

FAILID
Perioodi november 2013 sissekanded

Lasnamäe linnaretk

29.nov   | projektis Linnaretked   |   sisestas maria

Vaata Lasnamäe retke pilte Linnaretkede Faceookis .

Kuulus pilt Lasnamäe kiirtrammist, kanali kõrvale kerkinud kõrghoonetest ja viimse sammuni planeeritud elu- ja tööruumist lõi 20. sajandi teisel kolmandikul paljudele visiooni unistuste linnast, tõelisest urbaansusest. Utoopiad pole kunagi täielikult reaalsuseks saanud: Laagna teel ei kihuta tramm ja elamutega külgnevad tühermaad, eesmärgistamata hoovialad ja siin-seal laiutavad üksikud avalikud hooned jutustavad tänaseni poolikutest plaanidest. Kuid milline on Lasnamäe mitmekesisus, modernistliku ideaali 21. sajandi teise kümnendi igapäevaelu?

Linnalabori linnaretk Lasnamäele kutsub kõiki linnahuvilisi 7. detsembril avastama Lasnamäe valitud paiku, lugusid ja inimesi, tutvuma linnaosa lähitulevikuga. Mastaabid on endised, numbrid näitavad, et Lasnamäel elab pea 1/3 tallinlastest ning elanike arv pigem kasvab kui kahaneb. Nõukogudeaegsete kortermajade vahele kerkivad üha uued elamud, supermarketid ja kirik. Kuigi poolikuid plaane täidavad täna poliitilised valikud ja sotsiaalsed probleemid, siis trööstitu linnaosa identiteedi pideva kinnistamise kõrval võiks hoopis küsida, miks Lasnamäel hea elada on. Retkel vaatleme Lasnamäe eripalgelisust basaaril ja kirikus, omaalgatuslikus linnafarmis ja tuleviku golfiväljakul, alteljeekorteris ja industriaalmaastikul koos linnaosaarhitektiga ja grafitikunstnikuga. Retke juhib ajakirjanik ja lasnamäelane Viktoria Ladõnskaja.

Marsruut Lasnamäe linnaosavalitsus, Lindakivi kultuurikeskus, õigeusukirik, Priisle turg, Kärberi tänav, Mustakivi keskus, Tähesaju City, Tondiraba tühermaa, Laagna keskus, Zanzibar, Lasnamäe industriaalmaastik.

Osalustasu 12 eurot tuleb tasuda enne retke, hiljemalt neljapäevaks, 5. detsembriks MTÜ Linnalabori kontole 221053712072 (Swedbank), märksõnaks Lasnamäe + nimi (kelle eest tasud). Retk toimub bussiga. Osalustasu 12 euro sees on bussisõit, esinejate tasud ning nälja- ja janupeletus bussis.

Alustame kell 9:45 Torupilli Selveri parklast. Retke täituvust jälgime pangakontolt. Eelmiste linnaretkede menu arvestades ole kärme maksmisega, sest nõnda reserveerid endale koha bussis. Kohti on retkel 45. Retk kestab, kuni väljas on valge (arvestada ligi 5 h), kavas on ka omal kulul lõunapaus. Kui sotsiaalvõrgustik ei toimi või kui on küsimusi maksmise osas, kirjuta linnaretked@linnalabor.ee. Kiirete küsimuste korral helista +37253570401.

Korraldajatel on õiguse teha muudatusi retke kavas. Linnaretki korraldab MTÜ Linnalabor (www.linnalabor.ee). 
foto autor: Vladislav Kopõlkov
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#