Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 04.12 kuni ...

LINNARETKEDE KODULEHEKÜLG

Linnalabor kutsub kõiki linnahuvilisi linnaretkedele Tallinna salajastesse, kuid ka täiesti tavalistesse paikadesse ja tallamata radadele ning püüab juba tuttavale uusi tähendusi anda.

Milline oleks Tallinn, kui kõik plaanid oleks teoks saanud? Aga mis siis, kui ma lähen täna mõnda teist teed pidi? Kas ma tunnen linna, kus ma elan? Tutvustame linnaruumi arengus olulisi nähtusi ja kohti ning ehitame sildu ekspertide ja linnakasutajate vahele. Linn ei ole ainult elamise taust, vaid avatud ja põnev maastik, mille "pinnavormid" meie igapäevaseid liikumismustreid kujundavad. Linnaretked tõstavad linna kasutajate teadlikkust ning pakuvad alternatiive klassikalise turistipilgule.

Kaasaegse linnaruumi teemasid käsitlevaid retki juhivad ekspertidest entusiastid , kes katsetavad koos retkelistega eri liikumisviise, kaardistavad linnaruumis ajalookihte ning viivad retkelised kokku kohalike tegijatega.

Tellitavad linnaretked toimuvad peamiselt järgmistel teemadel: merelinn Tallinn, rohujuure-Tallinn, linnas elamise viisid, elamuarhitektuur, liikuv linn, elu mägedel ja uuselamuelu. Samas saame retki vastavalt tellija huvidele kohandada. Retki viime läbi ettetellimisel, minimaalselt 5-liikmelisele grupile.

Jälgi meie tegevusi ka FACEBOOKIS .

Küsi rohkem infot ja broneeri julgelt: linnaretked@linnalabor.ee

Liitu linnaretkede postiloendiga, et saada esimesena infot järgmiste retkede kohta.

Linnaretkede ettevalmistamist ja nähtavuse suurendamist toetab Eesti Kultuurkapital.

FAILID
Perioodi november 2014 sissekanded

Linnaretked Suur-Lasnamäe kunstiobjektide juurde

03.nov   | projektis Linnaretked   |   sisestas maria

Üksteist ajutist teost on muljeltavaldav kogus kunsti Lasnamäe avalikus ruumis. Mastaabile viitav Suur Lasnamäe kunstisündmus on jätk Soome tarbekunstnike algatatud festivalile “Oon kaupungissa”, mis jõudis 2012. aastal ka Helsingi disainipealinna programmi. Seekordne sündmus kutsub osa saama Lasnamäe elukeskkonna (taas)avastamisest: suurejoonelisel modernistlikul elamualal on oma koha leidnud üksteist ideed installatsioonidest tekstiilikunstini ja postkaartidest sportmänguni.

Linnalabori linnaretked viivad osalejad Suur-Lasnamäe teoste juurde. Bussireisil on kaasas kunstnikud ja sündmuse kuraator Kadri Klementi, aga mitte ainult. Kunsti kõrval avastame valitud paiku Lasnamäel, lugusid ja inimesi, tutvume linnaosa lähitulevikuga. Retked liimib kokku Linnalabori Lasnaidee algatuse vedaja ja LasnaVärvid üks autoritest Maria Derlõš. Seekord pääseb kahele sündmusele, avaretkele ja lõpuretkele täitsa priilt.

Avaretk toimus 27. septembril, vaata retkeliste Liina Lelovi ja Valdek Lauri pilte ja linnalaborandi ning BFM magistrandi Pavel Borecký tehtud lühivideot

Lõpuretk toimub 8. novembril 12:00-14:00 ning viib , et koos arutleda, kuidas ja millisel viisil kunsti toomine Lasnamäele selle elukeskkonna (taas)avastamisele panustas ja milline on olnud tagasiside erinevatele kunstiteostele.

Seekordset retke toetab Kultuurkapital. Kiirete küsimuste korral kirjuta linnaretked@linnalabor.ee või helista 5110290 (Maria Derlõš). 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#