Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 04.12 kuni ...

LINNARETKEDE KODULEHEKÜLG

Linnalabor kutsub kõiki linnahuvilisi linnaretkedele Tallinna salajastesse, kuid ka täiesti tavalistesse paikadesse ja tallamata radadele ning püüab juba tuttavale uusi tähendusi anda.

Milline oleks Tallinn, kui kõik plaanid oleks teoks saanud? Aga mis siis, kui ma lähen täna mõnda teist teed pidi? Kas ma tunnen linna, kus ma elan? Tutvustame linnaruumi arengus olulisi nähtusi ja kohti ning ehitame sildu ekspertide ja linnakasutajate vahele. Linn ei ole ainult elamise taust, vaid avatud ja põnev maastik, mille "pinnavormid" meie igapäevaseid liikumismustreid kujundavad. Linnaretked tõstavad linna kasutajate teadlikkust ning pakuvad alternatiive klassikalise turistipilgule.

Kaasaegse linnaruumi teemasid käsitlevaid retki juhivad ekspertidest entusiastid , kes katsetavad koos retkelistega eri liikumisviise, kaardistavad linnaruumis ajalookihte ning viivad retkelised kokku kohalike tegijatega.

Tellitavad linnaretked toimuvad peamiselt järgmistel teemadel: merelinn Tallinn, rohujuure-Tallinn, linnas elamise viisid, elamuarhitektuur, liikuv linn, elu mägedel ja uuselamuelu. Samas saame retki vastavalt tellija huvidele kohandada. Retki viime läbi ettetellimisel, minimaalselt 5-liikmelisele grupile.

Jälgi meie tegevusi ka FACEBOOKIS .

Küsi rohkem infot ja broneeri julgelt: linnaretked@linnalabor.ee

Liitu linnaretkede postiloendiga, et saada esimesena infot järgmiste retkede kohta.

Linnaretkede ettevalmistamist ja nähtavuse suurendamist toetab Eesti Kultuurkapital.

FAILID
Perioodi november 2015 sissekanded

Linnaretk "Kaubanduskeskuste Tallinn" Avatud Majade sarjade raames

26.nov   | projektis Linnaretked   |   sisestas maria

Linnalabor teeb 28. novembril Arhitektuurimuuseumi Avatud Majade ekskursioonide sarjade raames eri linnaretke "Kaubanduskeskuste Tallinn", mis kutsub avastama kaubanduskeskuste maailma. Kaasas Maxima Eesti OÜ kinnisvara arenduse ja halduse osakonna direktor Lauri Henno ja arhitekt Vilen Künnapu. Retke liimib kokku Kadri Vaher Linnalaborist. Lisainfo ja registreerimine siin.

Kauplemisruum on meie linnaruumi ja argipäeva loomulik osa ning mõjutab vahetult meie elukeskkonda. Tallinnas on märkimisväärselt palju kaubanduspinda, 1-2 m2 elaniku kohta. See number peegeldab justnimelt suurt kaubanduskeskuste hulka. Väiksemate kaubanduspindade – elamute ja ärihoonete soklikorrustel paiknevad kauplused, eraldiseisvad väiksemad poekesed – osas on ülevaade lünklikum. Üsna kindel tundub olevat vaid see, et hüper- ja supermarketid asendavad varsti ka viimased väikekauplused. Kuidas aga toimib üks selvehall? Milline on kaubanduskeskuste eluiga? Milline on kaubanduskeskuste arhitektuur? Kuidas planeeritakse poodlemist ning millised võimalused on keskustel üksteisest eristuda?

Seekordsel retkel käiakse kolmes kaubanduskeskuses ja ühel turul. Retke esimeseks objektiks on 2002. aastal ehitatud Norde Centrumi kaubanduskeskus, millele kohe peale selle valmimist ennustati lühikest eluiga. Mis on keskuse lähitulevik ja kuidas mõjutab kaubanduse ja äripindade eelistus Tallinna mereääre planeerimistegevust? Kaubanduspindade arhitektuuri teistsugust külge näitab Rotermanni kvartal, kus linnakeskkonna kvaliteeti on panustanud mitmed Eesti tipparhitektid. Kolmas kaubanduskeskus teekonnal on Viru keskus ja selle „vanem vend“, ajalooline Tallinna Kaubamaja. Kuidas sai Viru väljakust keskus, megastruktuur, kus ajaloolist linnakude enam ei märka ning funktsioone on lõputult palju? Retke lõpetame Tallinna Keskturul, kus kohaliku seltsi esindaja kõneleb turu saatusest ning sellest, millist ostlemiskeskkonda oleks vaja kesklinna elanikule. 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#