Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 10.12 kuni 01.06.14
Kontaktid: Kadri Koppel, Kerli Müürisepp, Regina Viljasaar, Teele Pehk, Kristi Grišakov, Ulla Männi

Saue linn vaatab tulevikku ning soovib arendada praegusest tööstus- ja ärimaast kaasaegse linnakeskuse. Pikas perspektiivis on tegu linnaruumi mitmekesistamise, elava ja aktiivse keskuspiirkonna loomisega.

Linnalabori töö algas 2012. aasta sügisel kaasamiskontseptsiooni väljatöötamisega. Järgneva 1,5 aasta vältel toimus koosplaneerimise protsess, mille iga etapi (töötoa, arutelu vms) kohta avaldame siin leheküljel kokkuvõtte. Konsulteerimistöö tulemusel valmib 2014. aasta juunis Saue linna ja valla elanike, ettevõtjate, linnajuhtide, maaomanike ja teiste huvirühmade ühistöö tulemusel keskusala visioon, mis saab aluseks piirkonna detailplaneeringu koostamisele.


KIRJUTISED
Perioodi detsember 2013 sissekanded

Kadri Koppel Linnalaborist kirjutab Saue Sõnas linnaplaneerimise tähendusest

07.dets   | projektis Saue linnakeskuse projekt   |   sisestas kadrik

Kadri Koppel kirjutab Saue linna lehes "Saue Sõna" linnalaneerimise tähendusest, trendidest ja tulevikku vaatamisest. Seni oleme Saue lehes kajastanud keskuse visiooni protsessi vägagi praktilises võtmes: mis protsessiga on tegu? mis on toimumas ja toimunud? mis saab edasi?

Et aga ka ürituste vahele jääval perioodil oleks Saue elanikel põhjust veidi linnaplaneerimise küsimuste peale mõelda, tulime seekord välja veidi analüütilisema ja üldisema tekstiga, mis kutsub üles vaatama kaugemasse tulevikku, jälgima olulisi arenguid ja trende ning mõtlema, kuidas neid kõige paremal viisil ära kasutada. Artiklit on võimalik lugeda SIIN 
Artikkel ajalehes Saue Sõna. Foto: Gehl Arhitektid
 

Saue keskusala visioneerimine avaliku huvi seminaril ekspertide hinnata

06.dets   | projektis Saue linnakeskuse projekt   |   sisestas teele

Planeerijate ühingu korraldatud seminaril "Avalik ruum ja avalik huvi linnakeskkonnas" analüüsisid planeerimiseksperdid Saue keskusala visioneerimist lähtuvalt avalikust huvist ja ruumist. Rühmatöö tulemusel tehti mitmeid ettepanekuid, kuidas keskusala mitte üle planeerida, kuidas tagada uue keskuse funktsioneerimine ning seotus olemasolevate teenusepakkujate, harjumuspäraste liikumisteede ning planeeritavate arendustega. Rühmatöö juhi Teele Pehki koostatud kokkuvõtet saab lugeda siit. 
Saue uus linnakeskus sai ekspertidelt mitmeid häid ettepanekuid
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#