Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 08.11 kuni ...

Urbanistide väljaanne U ilmub alates 2010. aastast. U on omaalgatuslik veebiväljanne, mida saab lugeda ja alla laadida aadressil www.urban.ee. Väljaanne on mõeldud nii linnateemadega igapäevaselt tegelevatele ekspertidele kui ka urbanistikast huvitatuile. Ud annab välja Linnalabor. Kui alguses oli U pelgalt eestikeelne uudiskiri, siis tänu hoogustuvale rahvusvahelisele koostööle on U täielikult kakskeelne ning loetav kõikidest kaasaegsetest elektroonikaseadmetest.

U-de väljaandmist toetab kultuurkapital ja Kultuuriministeerium. Lood sünnivad vabatahtlikult.

Kordan, U-de kodu asub urban.ee-s .

Perioodi jaanuar 2012 sissekanded

U8 - avaliku ruumi eri - väljas!

06.jaan   | projektis urbanistide väljaanne   |   sisestas teele

Avalikus ruumis toimuv on alati U südameasjaks olnud. Nüüd oleme teema tõsiselt ette võtnud ja katsetame meediumi võimekust avaliku foorumina. U8 veergudel saab sõna nii algatuse Tallinnaruum eestvedaja, kirglik skulptuuritudeng Mats-Laes Nuter kui ka Tallinna linnapea Edgar Savisaar. Teoreetilisemalt läheneb meid ümbritsevale U toimetaja Keiti Kljavin artikliga "Linn ja selle esitused: avalikkus ja avalik kunst". Ühtlaselt juhatab viimane kirjatükk sisse U uue ambitsiooni rahuldada nõudlikumat lugejat ja pakkuda võimalust sügavamatele mõtetele ja pikema sulejooksuga kirjutajatele.

Loomulikult jätkab U tavapäraste rubriikidega. Linnalabori uut algatust “Linnasekked” tutvustab Kaur Sarv. Urbanistiks olemist defineerib tartlase perspektiivist kolka-urbanist Sven Vabar ja linnaüksindust on pildistanud Liisa Täherand.

Loodame, et U pinnal loodud avalikkus on konfliktne, mitmehäälne ja vastuoluline! Loe ja veendu selles ise: U8. 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#