Esileht Tutvustus Tegevus Looming Teenused ▾ Koostöö Kontakt In English
Kestus: 08.11 kuni ...

Urbanistide väljaanne U ilmub alates 2010. aastast. U on omaalgatuslik veebiväljanne, mida saab lugeda ja alla laadida aadressil www.urban.ee. Väljaanne on mõeldud nii linnateemadega igapäevaselt tegelevatele ekspertidele kui ka urbanistikast huvitatuile. Ud annab välja Linnalabor. Kui alguses oli U pelgalt eestikeelne uudiskiri, siis tänu hoogustuvale rahvusvahelisele koostööle on U täielikult kakskeelne ning loetav kõikidest kaasaegsetest elektroonikaseadmetest.

U-de väljaandmist toetab kultuurkapital ja Kultuuriministeerium. Lood sünnivad vabatahtlikult.

Kordan, U-de kodu asub urban.ee-s .

Perioodi august 2013 sissekanded

ILMUNUD ON U14. PERIFEERIAD

07.aug   | projektis urbanistide väljaanne   |   sisestas keiti

U14 kavadamine algas Eesti väikelinnadest, kohaliku urbanistikas võimalikkusest, aga lõppes maailmalinnade diskussiooniga ja küsimusega, kus on perifeeria – on see geopoliitiline paratamatus või hoopis meeleseisund?

Lae, loe ja levita!

Uues rubriigis „LINNATEOORIA TEKSTID" (taas)avaldame ja tõlgime urbanistika teooriat, seekord on lugemiseks Steven Flusty tekst maailmalinnadest. Teooria kohalikku praktikat ilmestab vestlusring urbanistika õppeprogrammi ambitsioonidest, 2013. aasta kevadel lõpetanud magistrantide linnateemalised lõputööd ja Mari Luukase tekst suurlinlikkuse ihalusest ja kahanevate väikelinnade arengu-reaalsusest. Tulge linnalainele!

-------------------------------------------------------------------------------------------

Planning U14 began with a wish to delve into the small towns of Estonia, asking about the possibilities for local urban studies, and ended deep in a discussion of world cities and the questions – Where actually is the periphery – is it a geo-political inevitability or a state of mind?

Read, download and share!

In a new column “Urban Theory Republished” we are (re)publishing and more importantly translating, relevant texts on urban studies. This time we have included Steven Flusty's elaboration on the topic of world cities. The local practice of theory will be opened in a transcription of a discussion group about the ambitions of the urban studies program in the Estonian Academy of Arts, the theses dealing with urban issues from 2013 and Mari Luukas's text on small towns having dreams suitable for bigger cities and the reality of shrinking populations. 
 

.Creative Commons License  

MTÜ Linnalabor   2009-   |   Telliskivi 60A, Tallinn   /   juhatus [ät] linnalabor.ee

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License

#